Pogledaj jedan post
Old 26.12.2006., 23:59   #70
Quote:
geza kaže:
Ne dušo draga nisi upućena u temu o kojoj pričaš. Isus nije sebe nazvao Bogom, već se Isus rodio kao Bog i zato se piše kao Bog a ne bog.
Kad tu elementarnu stvar ne poznaješ onda je teško i razgovarati jer je svaka tvoja rečenica pogrešna, a ja nisam taj koji ispravlja rečenice drugih, kao što neki drugi pokušavaju ispravljati moje, i k tomu još napamet. Ovo što dalje pišeš je tvoja čista neka kombinacija, jer tak što ili nešto slično tome nisam napisao. Da bi ti možda bilo jasnije ja govorim - pišem o univerzalnoj, a ne samo o kršćanskoj religiji, ja govorim o univerzalnom Bogu svih religija, a ne samo o kršćanskom , koji je kao što znamo uvijek isti Jedan - Bog. No najvažnije je, za što nisam ja " krivac " , da je u svim svjetskim religijama Bog isti Čovjeku!! Dakle, izgleda da je veliko problem između onih koji Boga zamišljaju negdje na objektima ili prazninama svemira ( nebesima ) i mene ( i naravno drugi ) koji vidim i znam da je Bog isto što i Čovjek u evolucijskom maksimumu , dakle da je Bog u Čovjeku ovdje na Zemlji kako i kaže sveta teologija! To tebi ili nekom može biti potpuno nerazumljivo, što je meni razumljivo, pa u uvjetima takvog raspona nerazumijevanja najbolje da se ne " poteže konop " koji nas spaja, ako nismo JEDANKI u sili i pameti. Ako nije tako, jedan MORA PASTI, a to nije DOBRO!!
Sve što pišem i govorim je poziv na istraživanje, na prepoznavanje suvremenih fenomena, a ne samo fenomena prošlosti čemu je izgleda sklona većina ljudi. Dakle, moje je gledište da Bog nije van Čovjeka već da je u Čovjeku i da je došlo vrijeme za prepoznavanje Boga u svakom Čovjeku Zemlje. Naravno ti možeš misliti drugačije, ali u tom slučaju bolje da ne razgovaramo jer su razlike prevelike da bi se našli i razumjeli. Ti na primjer govoriš o vjeri, a ja o teologiji, ti govoriš o nekakvoj " mističarskoj " religiji dok ja govorimo u UMNOSTI, govorim o KOZMOLOGIJI religija? Ti govoriš o Isusu kao apstrakciji, barem se tako čini, a ja govorim kao o PRVOM čovjeku koji je svjestan da je Sin Boga, dakle da je Bog iako je i čovjek. Znam da ljudi vrlo slabo poznaju povijest religija, slabo poznaju Bibliju, njezin nastanak i interpretacije. Ja takve ljude razumijem i ne zamjeram ama baš ništa, jer su odraz svog mentalnog statusa, no oni koji poznaju religiju znaju da je religija veličanstvena, naprosto stoga, što se tu nalazi stvaralački - tvorački fenomen svemira, što se tu nalazi KOZMOLOGIJA, a ne samo ljudski bla - bla T - com sistem?
S tim se slažem, sorry, mislila sam da si još jedan od onih koji misle da je bog negdje na nebu u stolici i nadgleda sve oko sebe
 
Odgovori s citatom