Pogledaj jedan post
Old 20.01.2004., 21:54   #11
Fascinantno je s kolikim žarom neki ovdje raspravljaju o stvarima o kojima, ne samo da nemaju elementarnog znanja, nego nisu nikada niti pokušali saznati nešto. Dajte pošteno, ako već ne ovdje, a ono sami sebi, recite - jesam li ikada, uopče, bio u Israelu/Palestini? Jesam li ikada razgovarao s nekim Židovom, ortodoksnim, liberalnim, bilo kakvim...., jesam li razgovarao s Palestincem? To je ljudi moji tolko slojevita priča, slojevitija od Jeruzalema koji, ako niste znali, danas nema veze s onim od prije 2000 godina, a kamoli s onim od prije. Taj grad je toliko puta rušen i građen da niti ne znaju koliko će još duboko morati kopati da bi pronalazili nove slojeve, nove povijesne činjenice.
Kaj je to tak sjebano ako izraelski veleposlanik razjebe 'umjetničku' instalaciju kojoj je, očigledno, jedini cilj provokacija? OK, možda bi se diplomat trebal suzdržat, pisat note...Ali kad se tip ili treba sa Zapadne obale natovari s dvadeset kila eksploziva i razvali u školskom autobusu, raskomada djecu koja idu u školu....tišina. Kao, još jedan napad očajnog suicide bombera. Isto tak, IDF dobi od ShinBeta dojavu da je nekakav Mustafa u nekakvoj kući u Jeninu, pa Apache razvale cijeli kvart, pobiju dvadesetak, nevinih ljudi, a Mustafa je, u stvari, još uvijek na obuci u Saudijskoj Arabiji. Pojma ljudi moji nemamo kaj se tam događa, a sraćkamo, pozivamo se na Bibliju, na Holokaust, na ovo, na ono....
Ko oni pederski novinari koji su 91 došli u Hrvatsku, zeli apartmane u Intercontinentalu, pa u pauzama između štancanja lažnih računa, slali izvještaje....kurca nisu znali kaj se kod nas zbiva. A mi smo se ko pure dreku čudili 'kak svijet ne vidi što se događa?'....ma bez veze....
Ahab is offline  
Odgovori s citatom