Pogledaj jedan post
Old 14.09.2005., 13:24   #5
Re: ptičija gripa,zašto nas zastrašuju?

Quote:
pivka kaže:
jako sam ljuta!
kao što se vidi i iz naziva teme:"zašto nas zastrašuju?"
mediji na sva usta obavljuju kako se pojedine zemlje opskrbljuju sa cjepivom,predviđanja koliko će se ljudi zaraziti,koliko će ih umrijeti.a zašto?
ok.shvaćam i jasno mi je da se javnost mora obavijestiti o mogućnosti dolaska i zaraze sa ovom bolešću,ali dali je stvarno tako crno.
neznam točno u postotcima,ali koliko je ljudi u Aziji umrlo od virusa ptičije gripe u zadnje 2 godine.Srećom samo desetak ljudi.na milijune zaražene peradi.
dali netko iz svjetske zdravstvene organizacije misli da bi se mogla ponoviti Španjolska gripa,ili oni stvarno znaju da će se desiti katastrofa pa nam samo daju mrvice,da ne zapaničarimo još više.
Ja sam počela čekati kada će se nešto desiti i osjećam strah kada nas svako malo mediji informiraju o svemu mogućem i nemogućem što se može desiti.
paranoja !
A zasto uopce gledas vijesti na televiziji ili citas novine? Iskreno se zapitaj - ako godinu dana neces pratiti vijesti, hoces li propustiti bilo sto bitno? Vec godinu dana ne gledam ikakve "informativne" emisije, ne citam novine jer sam se odselio od staraca koji ih jos i danas kupuju svaki dan, a vijesti ne pratim ni na Webu (naravno, osim onog sto mi je od interesa - informatika, zdravlje - ali sve to pratim iz medija koji ne teze senzacionalizmu i kojima je stvarno najbitnije samo da prenesu informaciju) i zbilja mi nista ne fali. Sto, ubili su nekog? Ljudi pomrli od te i te bolesti? Negdje je bio potres? Ukrali su to i to? Je li nam bilo sto od toga bitno u zivotu? BTW ako zelis kvalitetne informacije iz podrucja zdravlja, posjeti www.mercola.com.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom