Pogledaj jedan post
Old 06.04.2011., 01:15   #1932
Pozdrav, trebam pomoć od nekoga tko je upoznat s urocima i magijom pa sam naišao na ovu temu, prvo isprika radi dužeg posta ali stvarno se nadam da će netko pomoći. Prvo bih želio napomenuti da inače uvijek na sve gledam racionalno i pokušam si nekako logički objasniti tj. nisam baš praznovjeran ili autosugestivan, ali nešto me navelo na razmišljanje.

Ali ajmo sad na problem. Danas smo na djedovom grobu (djed je umro prije godinu dana) našli dva razbijena jajeta i razbacano ono sitno bijelo kamenje koje ljudi stavljaju na grobove kao dekoraciju. Meni su ključna ta jaja i to što su razbijena navelo me da posložim neke dijelove slagalice. Prije se znalo događati da smo nalazili jaja na čudnim mjestima i moj stari bi odma reko kak nas netko "coprija". Ja naravno nisam obraćao pažnju na to, reko on je valjda previše praznovjeran jer i inače vjeruje u svoje snove i tak. Ali jaja su bila stvarno na čudnim mjestima gdje nitko nema pristup jer je zatvoreno, dodatna stvar je da su jaja bila prazna pa sam mislio da su možda lasice donijele ta jaja, a to mi se čini i sad logično. Zatim smo nailazili na jaja (ovaj put puna) pred pragom, u dvorištu i na puteljku iz dvorišta.

Jedno jutro sam našao dio neke velike kosti, po veličini i težini mi je izgledalo kao kravlja kost, i to onak baš lijepo nastavljena na puteljak. Budući da živim na selu prvo sam pomislio da je možda neki pas otkopao pa donio ali dvorište mi je dobro ograđeno i teško da bi prošao neki manji pas kroz neku rupu a kost je bila malo veća tak da ju jedino neki veći pas može nositi. Druga stvar je da u selu rijetko tko ima psa a oni koji ga imaju imaju ga na lancu. Ove stvari su stare nekoliko godina tak da se već toga skoro i ne sjećam ali eto danas sam se podsjetio.

Ova stvar s jajima na grobu se desila 3. put, prva dva puta su jaja bila samo postavljena iza spomenika a danas su bila 2 jaja razbijena na grobnoj ploči (svako jaje na jednoj ploči). Baka stalno ide djedu na grob pa kad je prva dva puta našla jaja pripisivali smo to životinjama, ali ovo od danas navelo me da malo to istražim i naravno saznah da su jaja jedna od najčešćih metoda vračanja i da akumuliraju energiju a i vidjeh dosta slučaja s jajima na ovoj temi. Zanima me da li postoji neki način kako se zaštiti ti od toga ili poništiti djelovanje, ovako se osjećam dosta bespomoćno kad te netko ovako kukavički napada. Činjenica je da smo iz neke idilične obitelji kroz nekih 5 godina došli do potpunog razdora i disfunkcije, pa neznam jel je za to zaslužno vračanje. Naravno sumnja se na neke osobe ali ne možeš ništa dokazati. Buni me i to što su jaja postavljena na vidljivim mjestima.

Nadam se da će se nekome dati ovo čitati, dug je post ali samo želim da se ima čim bolji uvid u problem
Neo_Noir is offline  
Odgovori s citatom