Pogledaj jedan post
Old 29.07.2005., 13:40   #2
geza: Za uvod čini mi se da je ovo dovoljno? Delija, nadam se da uvodu daješ prolaznu ocjenu?

delija:
U svakom slučaju DA! s time da ću samo dodati ovo: Da bi se otkrila ISTINA o Davidovoj zvijezdi treba još mnogo toga da se kaže.
No, svakako ne treba žuriti da dođemo do ISTINE koja je vezana za tu "zvijezdu".

Jedno je sigurno.
Kao što se SVI poznati nam simboli mogu tumačiti na Ovaj ili Onaj način (kao u ostalom i svaka pisana riječ - naročito ona koja je napisana u enigmatskoj formi, npr. Biblija, Kuran kao i sva proročanstva koja su napisana u enigmatskoj formi - to se i simbol Davidove zvijezde može tumačiti na ovaj ili onaj način.
No, Davidovu zvijezdu, kao HEKSAGRAM, možemo posmatrati JEDINO onako kako je to napisao geza:
Taj simbol je pravi ARHETIP kao pramajka i praotac svih simbola.
Prema tome, mi treba da dođemo da AHETIPA - i sve smo riješili.
Svakako, ja sam došao do Arhetipa Heksagrama, ali ga neću odmah obznaniti iz razloga jer se nadam da ću i ja saznati neke detalje koji će i meni biti novi, a koji su vezani za Davidovu zvijezdu.

Toliko za ovaj puta, uz primjedbu da očekujem da će se osim geze i mene u diskusiji pridružiti još neki od pametnih, kojih se na ovom forumu mogu naći.
delija is offline  
Odgovori s citatom