Pogledaj jedan post
Old 30.06.2008., 13:49   #8
Angry Međa i susjedi....

Dragi Forumaši molim Vas za pomoć!!!!

prije niti mjesec dana kupili smo zemljiste koje je bilo u vlasnistvu crkve (gruntovnica), a u posjedu (fizicke osobe), nakon sto smo predali dokumente na upis odlucili smo izvesti geodeta na izmjeru tako da znamo gdje nam je tocno međa - ovdje nastaju problemi, no da objasnim i pozadinu cijele price.
Kad smo mi uopce saznali da gospodin posjednik prodaje parcelu on nam je pokazao da je njegova parcela taj dio koji on kosi a mi smo mu naravno vjerovali (mislim pa valjda covjek zna kaj je njegovo). Samo da napomenem da se cijelokupno stanje sa kvadratima i chv-ima podudara i u katastru i gruntovni a isto tako i na kopiji kat. plana - znaci nama je to bilo vise manje cisto osim sto smo morali nagovoriti crkvu da nam proda, nakon sto smo to uspijeli vracamo se na pocetak price i geodeta.
Nakon sto smo odlucili izvesti geodeta kaze on nama da bi bilo dobro kad bi dosli i susjedi te bili prisutni izmjeri, no kako nasa parcela granici sa parcelom koja je takoder u vlasnistvu crkve, a ima 8-ero posjednika kojima adrese uopce nisu tocne, mislili smo da se necemo s time gnjaviti jer je ta parcela tako i tako sva zarasla, osim naravno jednog manjeg dijela na kojem je neciji vrt, za koji smo od pocetka sumnjali da je malo usao na nase novo zemljiste, no kako je geodet izmjerio,taj cijeli vrt od sirine cca 10-ak metara je previse na nasoj parceli, odlucili smo se raspitati kod susjeda ciji je to vrt, naravno otisli kod 'babe' (nema ljepseg naziva) koja je poludila doslovce i pocela vikati na nas da kaj mi kaktus hocemo to je njeno po dozivljenu itd.... i da ona nikuda ne mice svoj vrt. Nakon mog uvida u katastar zakljucila sam da ona uistino je jedna od osmero posjednika sa susjedne parcele ali koja ocito nezna gdje je meda. Kako da mi babi od 70-ak godina dokazemo da je ona usla toliko metara u tudu parcelu. Da vam ne kazem da nas je optuzila da smo si mi u katastru to sami iscrtali i da nam je geodet izmjerio ono kaj smo mu mi rekli da izmjeri ?????????
Znaci s njom ocito ne pali da ponovno izvedemo geodeta na teren, da ne kazem da ona upoce ne zeli pogledati nikakve papire, dali da pokrenemo izvanparnicni postupak uredenja mede ili??????tj. dali postoji neki bezbolniji nacin???
Molim Vas ovo nas totalno baca u ocaj, toliko smo se namucili da kupimo to zemljiste i sad ovo........
Marine-82 is offline  
Odgovori s citatom