Pogledaj jedan post
Old 01.02.2012., 13:12   #4
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
Milijoni ljudi na svijetu su vegetarijanci, što zbog vjere, što zbog uvjerenja da je to zdrav način prehrane. E sad mene zanima, pošto je čovjek cijelu pra-povijest imao kao okosnicu prehrane crveno meso, kako organizam reagira na čisto biljnu prehranu? Ljudi tek nekoliko tisuća godina uzgajaju žito. Do onda je sve bilo u mesu, tako da čisto sumnjam da se u tako kratkom periodu čovjek kao takav prilagodio čistom vegetarijanstvu. Jesu li radjene kakve studije o tome? Kakva je krvna slika 100 postotnog vegetarijanca? Navodno su anemični. Kakva su vaša saznanja?

Ovisi koliko daleko ideš natrag. Naši preci viši primati su svejedi koji su 95% ili više jeli lišće, voće i slično. Oni su uvijek jako voljeli meso, ali do njega je bilo teško doći. Osim toga, bilo je teško i jesti ga sirovog, to j euzimalo dosta vremena i energije. Nekad i više nego što samo meso daje u vidu nutrijenata.

Naši prvi ljudski preci su itekekako preferirali meso, jer su proteini životinjskog porijekla bili izuzetno važni za potrebe rastućeg mozga...

Kakvo je zdravlje prosjećnih vegeretijanaca, ne znam, ali ne mislim da su razumjeli dobro evoluciju i funkcioniranje ljudskog tijela.

Mi smo svejedi i mijenjati to na silu ne može nikako biti pametno. Nema znanstvenu podlogu.
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom