Pogledaj jedan post
Old 25.06.2013., 15:38   #1439
Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post
nitko nema pravo, prisiliti nekoga na spolni čin, protiv njegove volje,
nitko nema pravo oteti da bi ga se zavoljelo,
nikoga se ne može natjerati da voli, niti da oprosti...
Nitko...apsolutno nitko nema to pravo...i ne može se nikog natjerati na ljubav...o tome serija i govori...

Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post
no ja se uvijek uzdam da je Božja providnost nesaglediva, da je ljubav koja je sada potvrđena i zabetonirana između njih dvoje, ta koja može, pokušati izliječiti nju cijelu od pakla, u kojem je...raj prepuštam Mustafi...
Mustafa je život proživio u paklu-od rođenja do današnjeg dana-što zaslugom okoline,obitelji,bolesti...demoni tog pakla i danas ga muče...i on zbog toga muči druge...to nije isprika,samo činjenica....
Narin je imala svoj pakao...

Quote:
adalet kaže: Pogledaj post
......
Meni ne bi smetalo da je bilo u stali jer sam tamo to dozivljavala kao njegovo pravo, to je surov svet. ....
Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post
da li dobro razumijem...da bi u štali bilo opravadno silovanje,
a vani nije?...koje je njegovo pravo, niti to ne razumijem?
o kojim i čijim pravima je ovdje riječ?

o čemu je uopće ovdje riječ???
U to vrijeme bili su još vjenčani,a muž ima pravo na ženu,po zakonima koji tamo vrijede.Kao i tisuće žena širom svijeta koje su u ugovorenim brakovima,ili jednostavno prodane,koje nemaju pravo izbora,već se pokoravaju odluci obitelji.Da je Narin u bilo kojem trenu prisilio na sex tokom te dvije godine,ne bi se to smatralo silovanjem,koliko god se ona tome protivila.Nažalost,takvi su zakoni.Čak i kod nas je teško dokazivo silovanje u bračnoj zajednici.Svaki spolni odnos za koji ne postoji privola obje strane,praktički je silovanje...ali šerijatski zakoni kažu drugačije-tu se od žene uopće ne traži pristanak,on se podrazumijeva kao njena dužnost.

U tome i jest tragedija cijele priče...
__________________
Not only that we live among the stars...the stars live within us ...
masal is offline  
Odgovori s citatom