Pogledaj jedan post
Old 12.03.2006., 11:40   #3
kad sam bio mladji (teen godine), cesto sam izvrtao skocne zglobove. Ono, valjda 8 puta od 15. do 18. godine... poslije godinama nisam uopce izvrnuo skocni zglog, cak i kad je doslo do kriticne situacije, bilo je obicno samo malo slabije uganuce.. koje nije ostavilo nikakve posljedice na zglob.

Poslije 22. godine nisam vise relevantan za statistiku jer sam sjebao koljeno i kosarka je otisla bye-bye

Uglavnom, ja sam protivnik potpunog mirovanja kad se ugane skocni zglob. Mislim da se nogom treba koristiti koliko se moze, izbjegavati skokove i nezgodne doskoke onoliko koliko sam procijenis (mislim da su ljudi sposobni to procijenit, samo sto iz straha jednostavno ne cuju sto im tijelo porucuje).
Neposredno nakon ozljede ohladit zglob i lagano razgibavat koliko to bol omogucava... tako se smanjuje otok i ubrzava se oporavak od ozljede. Takva su barem moja iskustva.

Jedino ako nisi ono bas stvarno razvalio zglob (kao ja prvi put) pa da 3 mjeseca ne mozes stati ni na najmanju grbicu bez da ti se noga izvrne..ali tako jaka ozljeda je velika rijetkost (racunaj da mi onda nije bila teniska loptica u zglobu, nego pola vrece krompira... tek toliko da se dobije slika tezine ozljede )


I da, dobar steznik i dobra visoka tenisica (ako je to moguce) nisu na odmet, definitivno.
Too_good is offline  
Odgovori s citatom