Pogledaj jedan post
Old 13.12.2012., 19:24   #64
Čisto smnjam da bi itko čije je dijete zlostavljano na dnevnoj bazi imao toliko razumijevanja za malog nasilnika koliko očekuju forumski dušebrižnici.

Istina je, dijete je bolesno, nije dijete krivo, sve to stoji - dok ne napikira moje dijete.

Nažalost, Josipe, bojim se da ti je malo alata na raspolaganju. Najjednostavnije je inzistirati na prebacivanju tvog djeteta u drugi razred, ali nije idealno rješenje. Moje iskustvo kaže da stvarno u svakom razredu ima po jedan takav. Istina, onaj u drugom razredu može biti manje agresivan, ili učiteljica može biti kompetentnija u rješavanju problema... ali poruka koju tvoje dijete time dobiva mi se baš ne sviđa.

Druga opcija je, budući da ne funkcionira razgovor s roditeljima, učiteljicom, ravnateljicom, nema koristi od poziva policiji (što je uopće s tim bilo?) sukobiti se izravno s djetetom. Naravno, bez primjene fizičke sile. Iskreno, ta mi se čini najučinkovitija, ali nemam iskustva, nemam pojma može li se tako doprijeti do takvog djeteta. Jer ako ne uspiješ, tvoje dijete iz osvete još više strada.

Treća opcija je, ona za koju bih se ja najvjerojatnije odlučila - ja bi im se svima redom popela na glavu dok se nešto ne riješi. Redom - učiteljici, roditeljima, pedagogu i psihologu ako ih škola ima, ravnateljici, nadležnom gradskom tijelu, CZSS-u, ministarstvu... do nekoga ćeš valjda doprijeti ili ćeš nekome dosaditi, prije ili kasnije. Možda i rezultira time da mali nasilnik dobije asistenta u nastavi, pa koga briga ako to tvoje dijete riješi problema.
onix is offline  
Odgovori s citatom