Pogledaj jedan post
Old 06.12.2008., 13:41   #19
Quote:
mlijekopija kaže: Pogledaj post
prvo ja nisam taksistA. nego je tata taksist.
isprika! znači tata je stari zagrebački purger?

Quote:
bitangovanje??? a kaj bi trebali??? vozit se prazni po gradu??? naravno da mora sjedit na štandu i čekat da netko zatreba prijevoz. ne bu valjda od doma primal vožnje???
pa recimo da imaju redovne vožnje, a imali bi ih da su cijene primjerenije onda ne bi kartali veći dio dana. nešto više posla imaju oni na aerodromima ili kolodvorima, ali oni u kvartovima hlade eggs po čitave dane, odrade par vožnji dnevno i idu doma.

Quote:
a kako su završili stari riječki taksisti??? kako oni rješavaju porez? koliko njih ima a koliko ima taksista u zagrebu? kakva su njihova davanja??? da li imaš te podatke??? pitaj njih kako žive... pa mi onda pričaj priču jer ja jako dobro znam kako žive zagrebački taksisti. plus nije li ipak skuplje živjet u Zagrebu nego u Rijeci??? preseli se u Rijeku i uživaj u blagodatima jeftinog prijevoza!!!
imaš jako sirovu retoriku i normalna mi je tvoja želja da braniš oca i njegov posao ali sa ovakvom retorikom ostvaruješ upravo suprotan efekt. nije na meni da se selim u rijeku nego je na taksistima da promijene retoriku i da se konačno uhvate posla kao svi drugi ljudi, a da se okane pljačkanja ljudi i bitangovanja po cijele dane. imao sam u rodbini jednog taksistu, a i jednog susjeda svojevremeno i jako dobro znam na koji način su radili u zagrebu. ne kažem da su svi takvi, ali velika većina ih je takva. isto tako da ne govorim o tome da je svaki taksi druge boje, a razlog tome je što se automobili kupuju na povlastice pošto je to sredstvo za rad i onda se koriste većinom u osobne svrhe, a najmanje u poslovne.

Quote:
a ovo s bitangovanjem - nisam rekla da su svi taksisti super divni i krasni ljudi i da, ima ih svakakvih, i lopova i svega... i žao mi je kad ljudi na takvog nalete jer to je i meni na štetu!!!
ovo je pošteno s tvoje strane!

Quote:
kao što rekoh - kasnije ću vam priložit cijelu računicu... objašnjenje zašto to ne funkcionira.... i - ne možeš mjerit relacije Rijeke i Zagreba jer - cijela Rijeka je veličine centra Zagreba...
hajde bi reci koliko je 5 km vožnje rijekom, a koliko je zagrebom. i kakve to veze ima sa veličnom grada? nikakve, kilometraža je kilometraža.

Quote:
s druge strane - ako se izjednači cijena taxija i tramvaja - pa čemu onda taxi??? imaš ZET pa uživaj
nisam toliko radikalan i ne tražim da me voze po cijeni od 10 kuna, ali isto tako tražim da ne pljačkaju na svojim uslugama kao što su to do danas radili. to će jedino biti ostvarivo ako aktivno rade malo više od 1 sat dnevno koliko danas rade. neka zlatna sredina se mora pronaći, a oni kojima se ne radi neka otiđu na burzu rada jer nema smisla da građanstvo ispašta zbog neradnika kojima se ne radi. ne govorim o svim taksistima kao o neradnicima, ali koliko sam ja mogo primjetiti dobar dio ih je takav, a onoj manjini se ispričavam, odnosno trebali bi im se ispričati ovi neradnici.
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”

Zadnje uređivanje Sh@dow : 06.12.2008. at 13:56.
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom