Pogledaj jedan post
Old 13.12.2008., 11:37   #2
Quote:
beryozinka kaže: Pogledaj post
Zanima me može li se u Hrvatskoj nabaviti (mala) lisica koja bi se mogla pripitomiti i držati kao kućni ljubimac? Tražila sam na Internetu o tome i vidjela da postoje ljudi koji u stanu/kući drže lisicu zajedno uz mačke ili pse i to očigledno dobro funkcionira (lisica se igra s psom, jede iz mačje zdjelice i sl.) pa me zanima je li tako nešto moguće napraviti u Hrvatskoj. Gdje nabaviti lisicu?
zabranjeno je drzati divlje zivotinje kao kucne ljubimce. lisica je divlja zivotinja.

i kak to mislis mala lisica? u hrvatskoj obitava Vulpes vulpes, velicine oko 10kg i visoka je recimo nekih 40ak cm.

postoje i ljudi koji doma imaju vukove pa ne znaci da ih i ti mozes imati.
u velikoj vecini slucajeva radi se o ljudima koji se bave zastitom prirode, proucavanjem zivotinja itd., nalete u prirodi na napusteno mladunce pa ga othrane i ako ga ne usiju vratiti u prirodu ponekad ta zivotinja ostane zivjeti uz ljude no to se pokusava sprijeciti, a divlju zivotinju vratiti tamo gdje i pripada - u divljinu (naravno danas imamo jako puno urbanih populacija, npr. u engleskoj lisice pustaju u "prirodu" tako da ih puste u neciji vrt gdje je zivotinja prvotno pronadjena)

uglavnom, zaboravi na fiks ideje o drzanju divljih zivotinja, kupi si plisanu lisicu ak te toliko fasciniraju ili odi setati maksimirom kasno navecer i garantiram da ces vidjeti barem jednu lisicu.zar nije ljepse gledati zivotinju u svom prirodnom okruzenju?
razmisli samo o potrebama jedne lisice...a ti bi ju drzala gdje? u stanu?
Zla patka is offline