Pogledaj jedan post
Old 20.06.2004., 23:44   #12
Nažalost, zbog sranja koja su dogadjala u uzoj obitelji imam i previše iskustava s nasim sudovima i odvjetnicima. To je jedna ogromna katastrofa. Kroz nekoliko sporova promjenili smo više odvjetnika i teško je reć koji je bio veći kreten. Veliki dio nasih sudaca su bahate budale i ako se ides braniti sam pred sudom, bez posredstva odvjetničkih krvopija, gledaju te s visoka i bez uvažavanja pa te na taj nacin prisljavaju da platis zastupanje. A odvjetnici....joj....toliko slampavo obavljanje posla se može vidjeti jos samo kod gore navedenih sudaca. Unatoč svom apsolutnom neradu i činjenici da niti jedan spor ne bi bio gotov da smo svu brigu prebacili na njih, nije ih bilo nimalo sram tražiti nekakve bonuse na kraju (povrh ionako preuveličanih presuđenih troskova) o kojima nije bilo ni riječi u početnim dogovorima.

Ove cijene su apsolutno bezobrazne, ali ako ih vec uvode onda je minimum pristojnosti i da sebi postave proporcionalno više kriterije kvalitete obavljanja posla. Tak da ja mogu prijavit svog nesavjesnog odvjetnika njegovoj masonskoj loži, odnosno odvjetničkoj komori, iz koje bi mogao letit za minimalne propuste koji bi štetili klijentu. Ovo se, naravno, ne može desit pa mislim da za početak treba raditi na poticanju konkurencije i preodgoju sudaca koji su u zadnjih desetak godina zavolili bespotrebno zavlačanje sporova.

I da, ove tarife su bile i vise nego dovoljne za količinu kreativnosti koju ulažu u svom poslu.
Floyd the barber is offline