Pogledaj jedan post
Old 10.03.2009., 14:45   #8
Quote:
Kolpomorto kaže: Pogledaj post
Ma čitan cilo vrime naslove kako maloj brodogradnji sve cvita... a onoliko koliko pratim proizvodnja stalno raste, a navodno i fali ljudi npr. malo je ljudi koji znaju izrađivat brodske interijere. Mene osobno zanima inženjerski posao u remontu, ali to je nešto drugo. Inače sad gledam malo kompozite, stakloplastiku, proba bi se sam educirat oko tehnologije... samo jedno su knjige, a drugo je praksa.
što se ovog cvitanja tiče, vjeruj mi na riječ, cvitaju samo krizanteme večini malih proizvođača. od svih firmi koje se bave malom brodogradnjom imaš slijedeće uspješne: salona, pičuljan, donat boats, adex, i ne znam ko još. primjera radi vanga, šibenik 800, medvjedica, i sl. naprave 1,2 ili tri broda i što dalje.? stoje na mistu. godišnja produkcija ispod 15 komada u npr. klasi od 12-15 metara nema šanse opstati. Di je npr. nestao Mondial? projekt buka cika i vika a di je. napravljeno dva komada i pauza. nema ih ko gurati to je problem itd itd. volija bi da grišim, pa me ispravite. bojim se da i mene čeka sl. sudbina, osim ako mi se ne pojavi neka bogata tetka za koju ne znam.
SEALION is offline  
Odgovori s citatom