Pogledaj jedan post
Old 29.07.2009., 15:02   #1
Sve o Alergijama

Pozz svima

Otvaram ovu temu za sve koji imaju bilo kakvu alergiju bila ona disna ili kozna da na jednom mjestu svi mogu potraziti savjet nekakav ili nekakvu podrsku.

E sad da napisem sto mene muci, ovako bila sam napraviti alergijski test na salati, zbog misljenja da sam alergicna na vodu medutim dobila sam nalaz da sam alergicna na konezrvanse i da mi koza reagira na sampon za kosu i gel za tusiranje. Alergicna sam na ove konzervanse : Benzoati E210 - E219, Salicilate te glutaraldehid, i trebala bih potpuno promjeniti prehranu i nacin zivota jer na salati su mi samo uvalili papire u ruke i rekli pridrzavajte se ovih uputa, a na uputama pise da glutaraldehid da se nalazi u pivu, siru, kometici, ribi,zacinima,u preparatima za njegu kose, mesu, skoljkama, gljivama, zamjeni za sol, umjetnim sosevima, slanim kobasicama,grickalicama,umjenim juhama, konzerviranoj rajcici i tartarskom umaku,
salicilati se nalaze u caju,medu,sosevima, papru,metvici, krastavcima,rajcici,kukuruzu,sampinjonima,borovnic i i jos puno voca da ne nabrajam,
a benzoati u pasti za zube, lijekovima,bombonima, gumi za zvakanje, sokovima i navodno su kancerogeni.
Dali imate kakav savjet ili ste culi za nekakvu kozmetiku stvarno na prirodnoj bazi bez ikakve kemije i dali imate slicnih iskustava i ako ste saznali kao i ja ovako kako ste promjenili prehranu i stil zivota, te kako se nosite sa time?
Puno hvala svima koji ce prisustovati ovoj temi
amy_amy is offline  
Odgovori s citatom