Pogledaj jedan post
Old 08.05.2007., 01:12   #10
Mogu ja par rječca napisati u vezi ove teme?

Naime, been there, tried that

ŽK u dobi od 36 i nisu baš takav raritet - viđeoh dijete od 8 godina, što mu uradismo lapicu poradi kamenčića
Inače, kod kamenčića je pravilo 4 F (female, familiar/hereditary, fourthy, fat ) koje, ovkorz ima i iznimaka.
Ja osobno imala 25 kada su mi dijagnosticirani, mali sitni 5mm-arski smradići, a operirala sam ih desetak godina nakon toga kada su mi se priglavili i izazvali pogadni pankreatitis
Jedva živu glavu izvukla...i popušila najprije (neuspješni) ERCP naživo s papilotomijom, a poslije i holedohotomiju te 3 tjedna T-drena (jer mi je nastala stenoza koju su bužirali ...ne bi neprijatelju poželjela )

Stoga, vadi van dok je vrijeme, slušaj (ne majku u ovom slučaju) Dr.Antu ...nebuš ih zrigala van, garant.

E, da...štitnjača može biti funkcionalno (hormoni) OK, a morfološki ne (npr.cistična, ili krcata adenomčiča) ali i obratno...nije UTZ presudan - on služi kao detektor promjena, koje se dalje evaluiraju scintigrafijom i/ili punkcijom.

A o korelaciji između bolesti štitnjače i pojavnosti žučnih kamenaca - nikada čula !

Da se ne misli možda o poremećaju paratiroidnih žlijezda? Tu bi već držalo vodu
__________________
sweet, tender & lethal
MilaMalaPlava is offline  
Odgovori s citatom