Pogledaj jedan post
Old 15.04.2011., 19:12   #1682
imunološke pretrage

Moderatori, unaprijed se ispričavam ukoliko sam nanovo otvorila temu, ali nisam je uspjela pronaći.

Uglavnom, "malo" sam u brizi jer mi se upravo vratio nalaz imunoloških markera i baš mi se i ne sviđa rezultat.

Sve je počelo sa velikim stresom (novi posao koji mi nikako ne "sjeda") i mućenjem vida na desno oko početkom 2. mjeseca. Radila sam oftamološke pretrage koje nisu ukazale na ništa, a zatim se stanje smirilo.

Prije otprilike mjesec dana se ponovno počelo javljati, zajedno s jakim glavoboljama. Poklopilo se sad dodatnim stresom na poslu i smrti u obitelji, tako da sam to stalno gurala pod tepih misleći da će proći.

No, međutim...Nedavno sam bila neurologu, koji mi je, zbog jakih glavobolja, "zadao" da napravim dosta pretraga, uključujući EEG, MR (da bi se isključilo najgore) i imunološke pretrage.

EEG i MR su skroz uredni (, ali imunološke pretrage pokazuju sljedeće:

ENZIMI: CK 47 (referentna vrijednost) U/L 50-153
CRP 0.4 (referentna vrijednost) mg/L <5
RF <20.0 (referentna vrijednost) IU/ml 0-30

ds DNA 22.70 (referentna vrijednost) U/ml <20
ENA NEGATIVNO
anti SS-A/Ro 0.80 (referentna vrijednost) U/ml 0-15
anti Jo-1 0.20 (referentna vrijednost) U/ml 1-15
ANA - ELISA 140.90 (referentna vrijednost) U/ml 0-55



E sad, znam ja da nismo mi tu doktori (većinom ), al mene zanima jel itko imao slična iskustva i što uopće znače ovi nalazi? barem laički, okvirno, jer sam se trudila kopati po netu i nisam baš puno pametnija. Posebno me brine povišena ANA - ELISA tj. antinuklearna tijela, koja su ipak trostruko veća nego što bi trebala biti.

Naravno da imam namjeru ići doktoru, ali mislim da ću se živa pojesti do ponedjeljka, pa ako netko ima savjet, komentar, bilo što...dobrodošlo je.

Hvala!
marina085 is offline  
Odgovori s citatom