Pogledaj jedan post
Old 01.12.2009., 19:54   #54
Quote:
LillyOctober kaže: Pogledaj post
Sranje i s Božićem i Novom godinom je isto - sve je postalo previše komercijalizirano.

I sve te gužve koje se svedu na kupovanje usiljenih poklona i 15 sljedova jela...i na kraju se u svemu izgubi čovjek...ono, doslovno ga svijećom treba tražiti.

Mi smo se doma još prije dvije godine dogovorili da si ne kupujemo poklone samo zato što je neki dan (ok, osim rođendana, tu smo i dalje slabi) - i tako nekako funkcioniram sa svim dragim ljudima - ne kupujem zbog prigode već zbog čovjeka i to kad vidim nešto što si mogu priuštiti, a znam da bi razveselilo nekoga.

Isto je s klopom - pa ne možeš pojesti dva ručka, čemu onda to silno nakuhavanje? Ja ću uvijek radije sjesti s prijateljima na kuhano vino, začagati sa starcima po dnevnoj sobi i slično. Ne pada mi na pamet nametati neke obaveze samo zato što se to od mene očekuje.

Isto je i s Novom godinom - po čemu je taj dan različit od drugih? Da ponovo doneseš 10000 odluka kojih se do 15.1. više nećeš ni sjećati? Je, lijepo zvuči - novi početak, ali taj novi početak je uvijek i samo u nečijoj glavi. Zašto onda taj novi početak ne bi bila srijeda - neka tamo srijeda - recimo 2.12?

A to hoćeš li je provesti na tulumu, trgu ili doma na kauču - totalno nebitno, bitno da je u dobrom društvu - a ako sam ponekad sama sebi najbolje društvo, onda ću biti sama - i što sad?
bravo, to je to da malo više ljudi tak razmišlja, bilo bi puno ljepše, ljudi bi se družili zato da se druže, a ne da jedu i razmjenjuju poklone koji su sve više samo obaveza, a ne zaista neka želja da se drugog daruje -bar je moj primjer takav
__________________
Svatko želi biti netko, nitko ne želi raditi na tome. (Goethe)
somebody_else is offline  
Odgovori s citatom