Pogledaj jedan post
Old 07.11.2007., 13:11   #11
super su mi kvalitetni savjeti forumasa koji stvarno drze vodu i dakle djeluju ukoliko se covjek pridrzava tocnih uputa o koristenju. bas greske pri koristenju, cega ljudi cesto nisu svjesni dok im se izricito ne ukaze na to ili su jednostavno lijeni, a ima i onih koji ce nesto koristiti puno vise od preporuke jer misle da ce tak prije/bolje djelovat.

osobno pijem premalo vode, kao i vecina nas, a kad se kontroliram vec mi se unutar nekoliko dana koza rascisti i dobije jos ljepsu boju. to je imperativ! dakako, pricam o filtriranoj ili izvorskoj vodi koja nije prepuna kamenca. btw, od kad smo stavili filter na glavne dovode vode, cak je i roba nakon pranja u masini dobila super boju (recimo bijeli ves je fakat bijel, a ne sivkast).

pijem omega 3 (dm), spirulinu (nutrex), bio-astin (nutrex) u intervalima, vitamin c sporo otpustajuci (kal), kod jacih treninga magnezij (dm) i svakih par mjeseci po kuru pivskog kvasca u prahu. puno povrca, umjereno voca (seceri i kiselina), mahunarke, zitarice, orasasti plodovi, integralna riza i tjestenina, slad, alge, riba, med, mlijecni proizvodi (jer ne volim sojino, rizino i zobeno mlijeko), maslinovo, bucino i sezamovo ulje.
lan ne konzumiram jer sam citao neke studije koje ukazuju na probleme s prostatom koje moze uzrokovati.

meni se ten toliko popravio i ocistio od kad jedem pravilno, cak mi se i znojenje tijela smanjilo toliko da ne mogu vjerovat. mozemo se trackat do mile volje i trosit sulude iznose na lijecnike, tretmane i kozmetiku ak u sebe i dalje trpamo nezdravu hranu. ne trosim nis vise ni manje nego prije, a osjecam se super i mislim da i izgledam puno bolje. ironija je u tome sto sam prije bio zestok ljubitelj mesa i nisam obracao puno paznje (zbog kolicine sporta) na secere i masnocu. a sad su mi rezultati jos bolji...

za kraj, od kozmetike koristim/kombiniram hauschku, urtekram, babylove i phyto.
hauschka - mlijeko za tijelo od dunje kojim hidratiziram lice, probao ga jednom nakon treninga stavit na lice... mrak! nakon brijanja mi je zaaaakon!
mlijeko za ciscenje lica - dva put tjedno u njega dodam palentu ili sol ili mljevene bademe i njezno istrljam lice.
normalizirajuce ulje - ponekad ga stavim uz ono mlijeko.
tonik specijal mi je super nakon brijanja ili navecer kad operem lice.
primavera cvjetne vode - kombiniram one koje su za necistu kozu, isto ciklicki (kad potrosim narancu, kupim pepermint, pa onda cajevac, itd.)
argila verde - glinena maska u tubi.
povremeno prije spavanja na cisto licem stavim 100% prirodnu homeopatsku kremu od nevena koju nabavljam prek frendice iz njemacke. iako je krema, ujutro mi cak taj pokoji pristic prakticki nestane.

jeez, sad kad citam to mi se cini puno... a u stvari nije.
BambooShoot is offline  
Odgovori s citatom