Pogledaj jedan post
Old 12.11.2006., 23:42   #20
Ja imam dvije godine starog bernskog. I mogu reći da je to za mene jedana prekrasna velika maza. Razlozi zašto netko nabavlja psa definitivno bi trebalo utjecati i na izbor pasmine. Sve što iz iskustva mogu reći za njih su samo velike maze. Osim psa imamo i dvije mačke, s kojima se moja Rea izvrsno slaže. Obvezno mlijeko i vodu piju iz iste zdjele. Što se poslušnosti tiče ovisi o samom čovjeku koji mu daje naredbe. Nikada ne skoči na trosjed na kojem sjedi moj muž jer je on prvi put rekao (doslovno mislim rekao) ne, a ja sam mu dozvolila i moj ne sada više nema neki značaj. S obzirom na to da je kod nas pravilo da sve životinje preko noći idu van (imamo veliko ograđeno dvorište) dovoljno je samo uzeti mačka i naš pesek se samo diže i odlazi van. Za sve ovo i ostale sitnice nije bila potrebna nikakva posebna dresura niti bilo kakve posebne mjere.

Ukratko:
1. ogromna maza
2. idealna za djecu (jedini problem je ako se koje od djece počne glasno smijati i vikati ona jednostavno odmah mora vidjeti o čemu se radi).
3. nije pas čuvar (u smislu napada, samo u smislu veličine - nitko od nepoznatih ne ulazi u dvorište)


Ako imate pitanja o ovoj pasmini pitajte
leola is offline  
Odgovori s citatom