Pogledaj jedan post
Old 04.08.2003., 22:21   #4
Quote:
Hallon kaže:
Točno takav osjećaj. Ista priča. Predmet mi se izoštri tek kad se približim na par metara. A posebno ako su neke divlje kombinacije boja, recimo bijela na plavoj podlogi.

Vidim ja što piše, al ne mogu fokusirati. Cijeli dan imam osjećaj ko da plivam u vodi.
Sad nisam siguran da je u pitanju isti 'osjecaj' - gledaj sto se meni dogadja (uopce nije vazno da li nosim naocale ili ne) - dok recimo sjedim za vozackim mjestom u autu i stojim na semaforima, stalno imam osjecaj kao da mi se auto pomice iako znam da 100% stojim na mjestu jer stisnem kocnicu do kraja. Efekt pomicanja posebno je jaki ako gledam u rubnik na desnoj(suvozacevoj) strani ceste. Zbog tog 'pomicanja', odnosno mijenjanja slike tesko mi je citati tekst, bilo na ekranu ili papiru. Imamo li isti osjecaj?

BTW jel te muci ravnoteza? Recimo ja ne mogu hodati po noci u mraku bez da se ne lovim po namjestaju jer u mraku nemam vizualnu potvru prostora - a mali mozak ili unutarnje uho ne rade kako treba (ne znam sto je od toga dvojega u pitanju).

Quote:
Znači okulista... Znaš nekoga? Navodno je onaj iz Getaldusa u Vž dobar, kak se zove ono? Šamarija ili nekak slično!
Ja sam k okulistu isao samo po naocale - bio sam prvo u Getaldusu u Ldbu, a onda u optici Markovic (ima aparat kojim ti odredi dioptriju). Mada, ako ti je problem jednak mojem (ako imamo isti 'osjecaj', istu percepciju prostora), okulist ti ne bu nist pomogel.

E, da... Zaboravih napomenuti jednu stvar: prije sam imal velike probleme s fokusiranjem na daljinu - odnosno, kad sam radil neko vrijeme za monitorom, pa sam onda pogledal u daljinu trebalo mi je mozda 5 ili cak vise sekundi da bi mi se oci prilagodile. Znas kak sam rijesil taj problem? Maknuo se s CRT monitora (17" Flatron 1024x768@85) na 17" LCD (1280x1024). Tak da mislim da probleme s fokusiranjem uzrokuje treperenje monitora, a svi CRT-ovi trepere, noviji manje, ali ipak trepere, dok LCD-ovi ne.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom