Pogledaj jedan post
Old 10.01.2009., 13:38   #1297
Quote:
Cedevitka kaže: Pogledaj post
Naravno, ali tome i služi 2 satni pregled prije operacijeda se vidi jeli netko ok kandidat ili nije (sve ono što piše, debljina rožnice, suhoća i sl..)
Meni na tome preliminarnom pregledu jedan nalaz nije bio najbolji-rezultat je bio nejasan i nisu željeli ići dalje dok se taj nalaz nije ponovio tj ustanovilo se da sam ipak ok kandidat i da mogu na operaciju..
@ Cedevitka

Ako imaš volje, imam nekoliko pitanja za tebe.
Mjerili su ti suhoću tj. vlažnost očiju? Možeš li opisati metodu?
Također, kolike su ti zjenice izmjerene u mraku?
Znaš li možda koji ti je pregled dao isprva nejasne rezultate (mjerenje dioptrije, debljine rožnice, nešto treće?)
Kakav ti je sada vid na oku koje je bilo -7 s astigmatizmom u uvjetima slabijeg svjetla (npr. gledanje TV-a i čitanje titlova u zamračenoj prostoriji), imaš li kakve GASH simptome i u kojoj mjeri? Npr. da li bi se ugodno osjećala u noćnoj vožnji da gledaš samo na to oko tj. bolje rečeno kad bi i na drugo oko imala jednaku kvalitetu vida?

Hvala na odgovorima i pozdrav!

P.S. Još nešto, znaš li možda kolike debljine ti je napravljen LASIK poklopac (flap) u mikrometrima (100, 120, 160?) I možda kolika ti je ukupna centralna debljina rožnice nakon operacije (ako imaš post-operativne topografske scanove negdje ti piše pod rezultatima pahimetrije), tek da se izračuna koliko ti je rožnice ostalo ispod poklopca (ukupna debljina minus debljina poklopca).
Tommy_13 is offline  
Odgovori s citatom