Pogledaj jedan post
Old 07.12.2017., 19:30   #120
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko se to moze generalizirati van odredjenog smjera i faksa na kojemu se pojedini profa nalazi, ali cuo sam komentare kako drasticno opada kvaliteta studenata, a jedan od razloga je i sto kod nas doslovno svako moze upisati (navodno ima vise otvorenih mjesta u visokom obrazovanju nego maturanata, toliko da se ocekuje kako ce se neki faksevi sa vremenom morati preorjentirati vise na cjelozivotna i dopunska obrazovanja ako misle prezivjeti).
vjerujem da je to točno jer akademski lobi u politici upravo to želi, jer nastavnim opterećenjem i navodno niskim postotkom vss najlakše opravdava svoje postojanje, posebno mediokriteta u svojim redovima.

s tim da redukciju upisa ne bih radio preko prijemnih. treba biti malo kreativan.
mislim da svaki fakultet može organizirati prvu godinu bez laboratorija (odnosno bez da studenti moraju sami raditi u labosu) nego preko on line predavanja i on line udžbenika, pa pusti ih da upišu, omogući im pristup ozbiljnim bazama knjiga kojih danas na engleskom ima pregršt kvalitetnih. pa nek študiraju. i onda ispiti... pa tko prođe, može dalje....i čeka ga izvrsna oprema i poticajna atmosfera....
tako bi bilo i manje ljudi koji bi zalutali na krivi faks... sva predavanja su otvorena, izabereš si što te zanima i vidiš što te čeka - manje frustracija kasnije i masivne uštede u organizaciji nastave, na domovima, prehrani...

sve bi se moglo riješiti i ništa više ne bi koštalo državu, ali bi one koji su na kormilu sustava.
ivh8 is offline  
Odgovori s citatom