Pogledaj jedan post
Old 11.06.2003., 21:28   #16
Quote:
iggix kaže:
Ukratko:

tampone izbjeljuju dioksinom (koji je kancerogen i jako los za imuni sistem, a i njega navode kao najveci razlog za TSS), te stavljaju u njih rayon za bolje absorbiranje.
Tvrde takodjer da koriste asbest da bi zene duze krvarile.

U svakom slucaju predlazu da koristimo neizbjeljenje tampone (gdje to naci???).
U pravu si. Moja doktorica (u Canadi) mi je rekla isto što si ovdje napisala. Rayon stavljaju da se bolje absorbira, bleach (kako se već kaže na hr) da bude bijelo, čak i na uloške koriste te dioxides. Svi znamo da papir nije bijel sam od sebe, dakle papir bih trebalo biti smeđe boje. Zašto onda dozvolimo da koristimo takve stvari, pogotovu kad se tiće naše intimne zone?? Nikako ne kužim kako neke companije kao npr. Allways mogu proizvodit takve stvari.

Kupovala sam ja u "Health Store" neke tampone, i neke uloške koje su bile smeđe, dakle 100% natural. Jest da su ružne (a i jako jako skupe), al zaboga, tko će gledat kako izgleda tampon u nekoga? Zar je toliko bitno da izgledaju ljepe i bjele??

Moja doktorica kaže da tamponi su najveći rizik za cervical cancer. Stvarno žalosno što žene dozvoljavaju sebi. Pa se pitamo zašto naše bake, i prabake su bile zdrave. A jebiga, nismo ni mi krive kad nam se nude samo takvih proizvodi.

Zna li netko dali se može kupit u hr takvih naturalni ulošci i tamponi?

Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom