Pogledaj jedan post
Old 07.10.2004., 13:35   #20
Quote:
apop kaže:
"dali si i ti vet prošao kroz koji organski portal?
možeš li i ti nama idiotima reći kako da i mi to napravimo?"

(pazi da te ne-teleportiramo nazad u Vatikan! )

Mislim da su svi adamični ljudi nekada morali da prođu kroz razvojnu fazu organskih portala. Uostalom, ja sam još prije nekih godinu dana opisao šta se vjerovatno dogodilo, pod naslovom Šta Ako? (Tema: Djeca Matriksa, str. 2 i 3)
https://www.forum.hr/showthread.php?s...0&pagenumber=2


U svakom slučaju, ako je tačno ovo što je ovdje implicirano, a mislim da jeste, onda se i sama duhovnost može poimati na najmanje dva načina.

S obzirom da Sve Što Jeste ima svoja dva aspekta, od kojih je jedan možemo nazvati materijalnim a drugi spiritualnim, onda bi se moglo reći da pola nas ima potencijal da doživi duhovni aspekt kreacije, dok druga polovina može na tu temu samo da - teoretizira.

Međutim, doživljavanje duhovnog aspekta Svega Što Jeste, podrazumjeva sposobnost čovjeka sa individualnom dušom da se izdigne izvan granica svoje ličnosti, koja sa samom duhovnošću ima isto onoliko veze, koliko i jedan - kompjuterski program.
On mora da se poveže sa svojim višim centrima, da - “usadi,” - i razvije svoju dušu, koja je trenutno, kod većine adamičnih ljudi, u jednom - veoma jadnom stanju.

Taj proces neki nazivaju i – “buđenje.”

Naravno, da bi se uopšte krenulo sa tim, adamični čovjek prvo mora da “konzervira” svoju energiju, što podrazumjeva zatvaranje svih “ventila” i iskopčavanje “kablova” uz pomoć kojih mu organski portali crpe energiju.

Pozdrav!

P.S. Što se Vatikana tiče, tamo bih se osjećao nelagodno - ko krme u Teheranu.
vet is offline  
Odgovori s citatom