Pogledaj jedan post
Old 21.03.2017., 08:46   #2220
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Još jednom ponavljam, razno razne dotacije naših ljudi izvana su kikiriki, nisu vrijedne spomena i ekonomija Hrvatske ne može se bazirati na njima. To je suludo, glupo je o tome uopće razmišljati a onaj koji to uzima kao nešto relevantno je uhljeb i neradnik, točka.
1. Van ne odlaze nezaposleni već odlaze ljudi koji tu rade i nisu zadovoljni plaćom, šefovima, kockastoglavim političarima i lopinama na svakom čošku. Ja ne znam ama baš niti jednog čovjeka koji je nezaposlen otišao van. Takve jednostavno ne odlaze, to su ljenčine kojima je dobro i ovdje a niti su sposobni pokrenuti se. Svi do jednoga koji su otišli su radili i to većinom u privatnom sektoru i dali otkaze. Velika većina je radila povremene poslove, bila na određeno itd. ali su svi radili. Statistiska našeg zavoda za zapošlajvanje je goli k.... i svatko tko uzima ikakav njihov broj kao relevantan je ili idiot ili lažov.
2. 100 eura roditeljima, 2 tjedna mora i vrečica bonbona i 50 eura nećacima nisu nikakva lova i to je uopće smiješno spominjati. Gubitak radnika koji je redovito uplaćivao porez i doprinose te svu plaću trošio u HR je nemjerljivo veći od ovoga prvoga. Tu je i gubitak koji je imao poslodavac koji je izgubio iskusnog radnika i morao uzeti friškoga. I ne , to nije dobro jer je jedan nezaposleni dobio posao jer tako razmišljaju samo sekretari CKSKJ u planskoj privredi. U kapitalizmu gubitak stručnjaka ili majstora nemjerljivo je veći od dobitka posla za jednog zelenog nezaposlenog čovjeka.
3. Ovo nije 70-ta i od nas ne odlaze muškarci koji ovdje ostavljaju ženu i djecu te namjeravaju raditi kuću trokatnicu, najveću u selu. To je prošlo svršeno vrijeme. Sad odlaze cijele obitelji i kad njihovi starci pomru nestat će i tih 100 eure za roditelje mjesečno.
To što ti ne znaš to je nešto drugo, ali ja sam iz Slavonije gdje je priča drugačija totalno.
Ne bi bilo loše napraviti nedjeljom reportažu na autobusnom kolodvoru kad dođu Flix busevi

Sada mi pada na pamet desetak osoba koje su otišle kao nezaposlene u njemačku ili irsku, a vrlo mali broj onih koji su ovdje uopće imale posao.

Što se tiče novaca koje šalju svojima kući to uopće nije zanemarivo ma koliko vi pojedinci to tvrdili.
Tih 200€ mjesečno ovdje je njihovim bližnjim koje su ostali osnova za preživljavanje.

Da nema te crkavice koje dobiju ovdje bi se počele dešavati lude stvari tj. već se dešavaju tipa masovnog otvaranja pučkih kuhinja i Caritas dućana po slavonskim gradićima
homosapiens is offline