Pogledaj jedan post
Old 01.03.2011., 11:28   #10
Ima li negatorna vlasnička tužba protiv nepoštenog posjednikom (s ishođenom presudom!!) pozitivan ishod za vlasnika?

Kod tužbi za smetanje posjeda...
Imala (da-imala) sa gradilište koje je imalo građevnu dozvolu ali se nije započela gradnja a zbog petogodišnjeg progona cijelog mjesta... Ta je parcela i dalje u građevinskoj zoni i obuhvaćena je građevnim urbanističkim uvjetom širine 16m. Sve do nedavno....
No, gradilište je formirano od naše parcele i parcele kupljene od općine koja ju je kupila od Onih koji su sada meni oteli taj dio mojeg gradilišta pod izgovorom da je to njima oteto i da oduvijek to uživaju, što je neistina jer su znali za tu prodaju općini za koju su i novce dobili!!!
Sve sam to dokumentirala preslikama svih relevantnih dokumenata, od z.k. izvatka mojeg vlasništva... njihovom kupoprodajom općini... svom urbanističkom dokumentacijom... sve je u sudu samo nabrajano u zapisnicima ali nije uvažavano...
Dakle, u mojemu slučaju, posjed tužiteljice je bio nepošten što se vidi da sam izjavila i u zapisnik suda prilikom ročišta. naime, tužiteljičina obitelj je prije 20 godina prodala dio zemljišta Općini koji je po pup-u tada morao biti pridružen susjednoj parceli a da bi ova mogla biti gradilište-građevna parcela.
U postupku tužbe za smetanje posjeda protiv mene sud moju izjavu upisuje u zapisnik (imam i građevinsku dozvolu... i zk izvod...) ali u Riješenju navodi "dase ni ja kao tužena nisam protivila njihovom posjedu (!!!) te da ničime nisam ugrozila njihov tužbeni zahtjev..". Pnovljenim prvostup postupkom ista stvar... ali dok sam u rodilištu novo konačno riješenje župan suda ne uručuje se ni mome suprugu koji je imao punomoć - objavljuje se na oglasnoj ploči suda i postaje pravomoćno... provodi se ovršno micanje moga materijala sa gradilišta.... sve troškove snosim naravno ja... Gubim gradilište, vleike uložene novce u građ dozvolu...čista pljačka od strane suda...
Također je nova katastarska izmjera u tijeku i sad ti "posjednici" hoće granicu parcele po sudskom riješenju ( u kojemu se čak ni ne spominje broj čestice!!) legalizirati kao crtu na katastarskome planu, što ja nemam namjeru dozvoliti jer tužba nije bila vlasnička već za "smetanje posjeda".... Odvjetnik me savjetuje u 100% uspjeh vlasničke negatorne tužbe... Je li uspjeh doista 100% iako protustrna ima pravomoćno riješenje po tužbi za smetanje posjeda????
Imam li pravo na naknadu za vrijednost uništene građevne vrijednosti parcele jer je sad uža 0d 14 m i više nije bez dokupa moguća gradnja??
Živjela pravna država!!!!
__________________
GraničarHR

Zadnje uređivanje vobajdi2 : 01.03.2011. at 11:33. Reason: popravak
vobajdi2 is offline  
Odgovori s citatom