Tema: Moja baka
Pogledaj jedan post
Old 12.01.2004., 00:07   #19
MENI ZIVI JOS BAKA I DEDA OD MAME...
Najvise sam voljela baku Anu s tatine strane...kako je ta zena bila strpljiva. uvijek me branila pred mamom, kupila i pospremala zamnom, jednom sam je, sjecam se zatvorila na balkon po cicoj zimi jer sam bila ljuta jer mi nije htjelaispeci palacinke (grozno dijete sam bila)...ona se tako smijala da je susjeda cula i na kraju dosla i otvorila joj vrata. baka ana je bila najsladja i najbolja bakica na svijetu. umrla je 1989. godine, dan nakon sto sam joj skuhala svoj prvi caj u zivotu a ona se smjesila i rekla da je predivan (mislim da sam razmutila uvin u toploj vodi...bljak)
deda nikola je mamin tata. jos je ziv. on je covjek koji je prosao najgore putove zivota ukljucujuci onaj koji je vodio prema bleiburgu pa natrag. kako je on pametan...nema toga sto on nezna a nema ni fakultet ni nista. obozavam pricati s njim jer me nadahnjuje njegova vjecna vjera u hrvatsku i ljude...
kad sam bila jako mala bojala sam se mrtvaca. rekao mi je: milose, ne boj se mrtvih ljudi nego samo zivih. obozavam i svog dedu nikolu. nema price koju nezna ispricati, stolice koju nezna napraviti. deda nikola je nekad prije rata imao puno pce4la...otada jako volim pcele...zelim se jednom kad ostarim baviti pcelarstvom. naucio me kako da zavolim zivotinje kao sto su krave, pcele, patke, koze i ovce. nikada nisam pojela nijednu od tih zivotinja...mazila sam ih i nikad nista lose nisam od njih dozivjela. tijekom rata on i bakica su morali bjezati. kupili smo im kucu tu u zg. dedica se jako razbolio, zahvaljujuci dobroj vezi, uspjeli smo mu spasiti zivot i staviti pacemaker. on je i seceras i sada je zbog toga tako smrsavio..neznma sta cu kad njega vise ne bude.
danas sam bila kod njih na rucku. kupila sam mu krizaljke. bio je jako sretan...
eto ja se raspitala...ali zelim zahvaliti tebi maristella jer si postavila predivnu tem7u koja me totalno raznjezila.
pusa svima i njihovim bakama i djedovima
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom