Pogledaj jedan post
Old 15.03.2012., 20:13   #28
Quote:
Chr0n05 kaže: Pogledaj post
Zbilja? Onda si pogledaj povjest i pogledaj kako su zidovski svecenici lazima i prijevarama navukli konstantina na fanatizam i uveli zidovsku vjeru u Rim odakle i pocinje zacetak krscanske religije koja je nikla na temeljima genocida, netolerancije, oduzimanja prava na vjeru te isto tako prisiljavanje cijelog kontinenta da prihvati tu istu, procui povjest gdje Pape su ujedno bili i ratnici, vojnici koji su predvodili jedne od najbesmislenijih pohoda i reforme Rima. Mislim da tebi nije jasan pojam sto je vjera a sto religija. Novi zavjet je cisti fanatizam, dok Stari zbori mudrosti.
Pročitao sam Novi Zavjet više puta,a Stari jednom tako da znam o čemu govorim.Stari zavjet je radikalan,oštar i rekao bih bez ustrčavanja okrutan.Naravno ima i blažih djelova.U pravu si kada kažeš da je Novi fanatičan.Je fanatičan je za mir,mir i samo mir.To što ti navodiš za Pape i slične grijehe Crkve...to su vaši ateistički argumenti.Ja se držim onoga što piše u Novom zavjetu(ili se barem trudim),a tamo ništa loše ne možeš pročitati.U Novom Zavjetu ne piše da Papa treba biti ubojica,lopov,zločinac,tamo ne piše da smijem krasti,dirati malu djecu ili što sve ne.Novi Zavjet uči samo dobru i kada bi ga se svi držali bez obzira bili vjernici ili ateisti svijet bi bio savršeno mjesto za življenje.
hajduk1911st is offline  
Odgovori s citatom