Pogledaj jedan post
Old 17.01.2010., 15:11   #2087
Da se nadovezem na ulazak/izlazak iz Sengena 3mj 6 mj , ako zelimo ostati duze od 3mj u Sengenu tu dugotrajnu vizu/boravak kako li se vec zove trazimo u policiji zemlje u kojoj boravimo.Tako su meni rekli u Holandskoj ambasadi u Sarajevu. Najnormalnije udjemo u EU Sengen boravimo 3 mj i odemo na pšoliciju da se prijavimo za duzi boravak na osnovu studija,rada ,spajanja porodice ...

Kako zivim u Sarajevu ciji BH gradjani i dalje podlijezu viznom rezimu malo cu ispraviti Nukca sto je rekao da ako ides u Spanjolsku a izvadio si ceski sengen da moras sletiti u Prag pa dalje za Spaniju.To tako pise u zakonu EU ali se ne primjenjuje u praksi.Prije je bila praksa prije prosirenja Sengena da koju vizu imas u toj ti zemlji mora biti registrovan prvi ulaz pa poslije iz te zemlje idi gdje te put vodi Moj frend je s BH pasosem izvadio SLO MULTI Sengen i letio iz Sarajeva preko Minhena za Paris i nikakvih probelma nije imao. Prije puta je zvao SLO , Francusku,Njemacku ambasadu u Sarajevu i na sva 3 mjesta mu rekli da mu vec izdata SLO multi sengen vrijedi za putovanje ,ako s tom SLO vizom koja je vec u pasosu dodje ta trazi francusku vizu bit ce odbijen jer ima sengensku vizu vec ili bi morao otici u SLO ambasadu da ponisti tu vizu pa da mu Francuzi izdaju.

Napominjem, da je ovo provjeren 100 % slucaj s BH pasosem ali mi ne trebamo ovakve vize za boravke do 3 mj

I za HR putovnice, ulazak i izlazak iz Sengena u istom danu se ne broji u ove dana ostanka do 90 dana
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom