Pogledaj jedan post
Old 13.09.2013., 11:12   #231
Kupujem kuću koja još nije osposobljena za stanovanje (stara kuća na selu koju treba adaptirati za život) i sada čitam ovu malu knjižicu koju sam našao ispred ureda od porezne uprave "Oporezivanje prometa nekretninama" i u njoj piše:

"? Kako će porezni obveznik prijaviti prebivalište na adresi novosagrađene nekretnine koja još nije osposobljena za stanovanje?

Porezni obveznik u tom slučaju u nadležnoj ispostavi Porezne uprave na čijem se području nekretnina nalazi daje pisanu izjavu da ća prijaviti prebivalište na novokupljenoj nekretnini čim se nekretnina osposobi za stanovanje. Porez se plaća ako Porezna uprava utvrdi da porezni obveznik u roku 3 godine od dana nabave nekretnine nije prijavio prebivalište na adresi novosagrađene nekretnine."

Vidim da se kroz tekst proteže riječ "novosagrađene" pa me zanima ako netko zna je li i moj slučaj spada pod ovo iako nekretnina nije novosagrađena već je stara i treba je osposobiti za življenje. Ja i supruga bi trebali biti oslobođeni poreza jer nam je prva nekretnina i manja je od 65 m2 ali nismo u stanju prijaviti prebivalište (što je jedan od uvjeta za oslobađanje od poreza na promet nekretninama) jer nekretnina nije osposobljena za življenje.

Hvala svima, nadam se da sam bio jasan.
Mudroser is offline  
Odgovori s citatom