Pogledaj jedan post
Old 28.05.2008., 11:30   #11
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
hm da, presiroko si ti krenula u problematiku. mi imamo/imali grdih problema u vrticu, pa sam zato postavila ovu temu i zanimaju me konkretne cinjenice o stanjima u ostalim vrticima bilo drzavnim, bilo privatnim
Pa možda i jesam ali mislim da je to dobar način da se riješi velik dio problema u vrtićima.Na taj način bi bilo puno više vrtića, smanjile bi se gužve i liste čekanja (možda ih uopće nebi ni bilo); smanjila bi se nervoza upisa, smanjio bi se broj djece po grupi pa bi i tete bile opuštenije, rasterećenije, ne bi svoju nervozu prenosile ili iskaljivale na djeci; povećala bi se potražnja za mlađim tetama koje danas vrlo teško nalaze posao,a mlađa teta-više fleksibilnosti i živaca (bar iz mog iskustva); Gradovima bi bilo jednostavnije izdvajati par desetaka tisuća kuna za opremanje vrtića nego par milijuna za gradnju jer ako ćemo čekati da gradovi riješe nedostatak vrtića bojim se da će i naši unuci biti u istoj situaciji kao i naša djeca danas.

Za jaslice ne znam kako je jer mi mlađa tek na jesen kreće,ali starija od prošle godine ide u vrtić i zadovoljna sam tetama,prostor je uređen i iskorišten maksimalno koliko je mogao biti obzirom da je sve staro oko 30 godina.

Jedino me muči to što je prošle godine smještena u predškolsku grupi (onda je imala 3,4 godine) i od 28 djece,njih 25 će sada u školu što znači da na jesen ovih troje mijenja tete i grupu.Nova djeca,nova soba,ponovno privikavanje,upoznavanje s tetama... Mislim da su to mogli bolje posložiti jer ne radi se ovdje o pola grupe već o troje djece,mogli su naći mjesta u mlađoj vrtićkoj grupi. S druge strane,da ne ispadne da je sve loše, moja curica je u ovih 9 mjeseci,družeći se sa starijom djecom, puno napredovala.Kao što se kaže,u svakom zlu ima i nešto dobro.
Maxica is offline  
Odgovori s citatom