Pogledaj jedan post
Old 20.06.2011., 12:26   #12
ovaj pdf postaje zanimljiviji nego Politika

ajd,povjerovat ću da si stvarno tako revna studentica,koja ima potrebu drugima pomagati,pa evo moj primjer,baci koji savjet :

Imam 170cm,i otkad znam za sebe mučim muku sa "pretjeranom" mršavošću (do nedavno,najdeblja sam bila sa 53-54kg.Probala sam sve-unošenje 4x više kalorija od potrebnog,što zdravom prehranom,što junk-foodom,brojanjem proteina,UH-a,masti,raznorazni dodaci prehrani,načini prehrane itd...ugl. isprobala sam sve u zadnjih 10god.NIŠTA nije uzrokovalo da dobijem više od pol kile/kilu u dužem vremenskom periodu.Uz to,ako bih bila bolesna (gripa itd.) kile su mi se jako brzo topile (bez problema bih se spustila na 50kg).Nalazi su pokazivali manjak željeza,visok kolesterol,itd.(Da napomenem bila sam kod više doktora,nitko nije znao zašto sam tako mršava osim "takvi su mi geni i imam jako brz metabolizam,i nek budem sretna,koliko cura bi htjele biti takve" )
Na lchf (opušteni,znači bez brojanja UH i sl.) sam prešla zbog zdravlja (dobila seboreju,htjeli me kljukati kortikosteroidima).Nakon par mjeseci,imam skoro 57kg,seboreja je pod kontrolom (nema vidljivih znakova na koži),i prvi put imam dovoljno energije,i ne umaram se brzo.Krvni nalazi su mi uredni,pravi "školski" primjer kako nalazi trebaju izgledati.Mjerim nutrijente,unosim ih dovoljno,koji dan sa malim odstupanjima +/- (ali ništa pretjerano).
Da se razumjemo,ne pada mi napamet manično braniti LCHF,niti bi ga svakom savjetovala (osim onog,da bi svi trebali izbaciti bijeli šečer i brašno,i još neke industrijske proizvode,ugl. neke osnovne smjernice,koje su zapravo smjernice zdrave prehrane ).Isto tako tvrdim da postoji mogučnost da zapravo sam imala pritajenu alergiju na gluten ili celijakiju ili nešta treće (pa da zbog glutena ili neke druge tvari koju sam izbacila iz jelovnika sam poboljšala zdr. stanje i kile).
Raspitala sam se kod nekih nutricionista u RL,oni se slažu sa ovakvim načinom prehrane,ne vide ništa problematično u tome,dok god se kontrolitraju nalazi krvi i sl. (ono što pišeš o ketoacidozi,i ketozi,meni je s njihove strane objašnjeno drugačije )
__________________
"I'm a reasonable man,get off my case."
violet_alice is offline  
Odgovori s citatom