Pogledaj jedan post
Old 25.09.2009., 17:09   #42
Quote:
phat kaže: Pogledaj post
Pa postoji bitna razlika između te dvije konstatacije,pa evo da sam ja predsjednik stranke isto bih primao Srbe,ali ih u obitelji ne bih htio,problem je ispao kad su neke udruge i Kajin počeli govoriti da su ove izjave pozivanja na linč Srba???što nema veze s mozgom.
Ne bih ulazio u to sto Luka Podrug, Kajin ili neki drugi lik govori, ja bih radije da se drzimo same stranke i Keruma.
A Kerum je zaista izjavio to sto je izjavio. Ako netko smatra da ne zeli Hrvata za zeta ili da Hrvati (ili Srbi) nista dobrog nisu donjeli je naravno jedno, no kad gradonacelnik drugog po velicini grada da jednu takvu izjavu onda je to naravno prilicno problematicno. Ne tvrdim ja da je Kerum imao namjeru potpirivati merznju i netpreljivost, zbog toga ga DORH niti ne goni, ali je vec samo pokretanje diskusije koju je on prouzrocio indikator da drustvu takve izjave jednostavno ne trebaju, a politicari i duznosnici bi trebali posjedovat barem toliko kontrole da se od takvih izjava suzdrze. Kerumov ego je strasno jak i on zbog toga ne razmislja prije nego sto nesto kaze (mozda niti ne moze razmisljat), zbog toga predvidjam da ce njegova politicka karijera biti vrlo neuspjesna jer ce ga svaka budala moc navuc na tanak led i onda masakrirat, odnosno dovest do toga da se sam masakrira. Vec smo culi sto govori o novinarima, sad smo culi i sto misli o hrvatskim gradjanima... moram priznat da sam mislio da ce se ipak malo mudrije ponasat kao politicar, no vrlo brzo ce zavrsit kao marginalac od kojeg ce se svi htjet distancirat.
Ako je zaista domoljub onda nek ubuduce daje izjave koje nece vrijedjat hrvatske gradjane po nacionalnoj osnovi i samo potencirat razne oblike netrpeljivosti. Mozda Kerum zaista ne zna tko je recimo bio jedan Tesla pa stvarno misli to sto misli. Ja osobno smatram da je jedan Srbin Tesla donio puno vise koristi od jednog Hrvata Kutlea, no pravo je Keruma da se samnom ne slaze.
PetBorut is offline