Pogledaj jedan post
Old 26.04.2014., 11:05   #36
Quote:
Banana10 kaže: Pogledaj post
Rade drvene kuće jer imaju puno drva tamo a i zbog tradicije. Kvaliteta takvih kuća je očajna u usporedbi s našima ovdje. Vidio sam tamo da rade i višekatnice od kompresirane piljevine ili tako nečega. Ako se sjećate onog slučaja s Floride gdje je čovjek propao kroz pod jer kuće nemaju temelja.
Kuce se vecinom grade sukladno lokalnim uvjetima. Dakle negdje gdje nema potresa, ili klizista se nece raditi neki strasni temelji jer nema smisla. Ovo na Floridi pretpostavljam da pricas o rupi koja se otvorila ispod kuce. Mogla se otvoriti malo veca pa niti temelji i AB temeljna ploca ne bi pomogli.

Quote:
fiksi kaže: Pogledaj post
Da, vrlo-racunam oko 10-15% prihoda, i to da sam ja sam(kasnije manje). No ja sam gledao direktno komercijalne rente. Meni se neke rente izlistane ovdje kao prosjek cine vise upper scale, neznam sto je referenca.
Komercijalne rente? Mislis za poslovne prostore? Pa u tome ne mozes zivjeti...??? Inace, kao sto sam gore napisao se gleda da je trosak kredita/najma oko jedne trecine neto mjesecnog prihoda, kao vrlo gruba mjera priustivosti.

Quote:
fiksi kaže: Pogledaj post
Imaj na umu da cesto ukljuce sve rezije i council tax-lovely jubbly Gledam kupiti svakako, pogotovo s ovim kamatama, na dulji rok. Kad uzmes inflaciju, kredit je stvarno blizu nule sada.
Moras imati dobar depozit, jer pitanje je sto ce biti s kamatama na dulji rok. Ako ti je LTV odnos los svaki porast kamate budes fino osjetio.

P.S. Nadam se da ovo nije off topic, vise mi zvuci kao generalni savjeti.
JTB is offline