Pogledaj jedan post
Old 02.05.2007., 21:08   #87
Quote:
SubiBubi kaže: Pogledaj post
Da, ti "običaji" su ponekad gadna stvar. Teško je prihvatiti kumstvo a ne prihvatiti i te običaje, ali ipak, ne možeš baš bankrotirati zato što si nekome kum. Ovo s karticom je baš zgodno, nisam to znala do sada. Ispadne malo finije nego baš sama lova, a ipak su novčići.
Što se moje kume tiče, ona inzistira da mi plati haljinu i cipele, a hoće mi još i neki poklon kupiti. Meni se to čini dosta novaca ali nikako da ju nagovorim da odustane. Sve si mislim da ću joj reći neka mi onda uzme neki nakit, da mi ostane kao uspomena.
Ako ti kuma inzistira, moj savjet je da pristaneš.. vjerojatno joj je, osim što te voli i želi ti pokloniti nešto lijepo , i jednostavnije uzeti ti nešto na rate, nego ti dati lovu odjednom.. i ovo s nakitom ti je odlična ideja
Isto običaj s organizacijom djevojačke, koju kuma ''mora'' organizirati.. nekak mi je logično da se sve cure koje idu na djevojačku dogovore i svaka plati ili donese nešto, a ne da sav teret padne na kumu, a nekad i na mladenku..

Ma meni je ok ako kumovi inzistiraju nešto platiti ili kupiti, ali ne kužim kad mladenci počnu nametati ''običaje'', to mi je malkice podmuklo
Mayo is offline  
Odgovori s citatom