Pogledaj jedan post
Old 01.11.2003., 23:40   #42
Odgovor Novojmami za kontradikcije u kuranu

Nebo i zemlju je Allah stvorio za sest dana po suri 7:54, 10:3, 11:7 i 25:59
Ali osam dana po Suri 41:9-12 !!!


/ nije tacno, mama nemoj se ba brukati majka mu stara, ja mislim da si ti islam isla na neke krscanske stranice i pokupila oveje brojeve ajeta i ovdje prepisala bez da si sama provjerila jeli to tacno

54. Gospodar vaš je Allah, koji je nebesa i Zemlju u šest vremenskih razdoblja stvorio, a onda svemirom zagospodario; On tamom noći prekriva dan, koji ga u stopu prati, a Sunce i Mjesec i zvijezde se pokoravaju Njegovoj volji. Samo On stvara i upravlja! Uzvišen neka je Allah, Gospodar svjetova!

6 vremenskih razdoblja

9. Reci: "Zar, zaista, nećete da vjerujete u Onoga koji je u dva vremenska razdoblja Zemlju stvorio - i još Mu druge ravnim smatrate? To je Gospodar svjetova!"

/ zemlja u 2 vremenska razdoblja


10. On je nepomična brda po njoj stvorio i blagoslovljenom je učinio i proizvode njezine na njoj odredio, sve to u četiri vremenska razdoblja - ovo je objašnjenje za one koji pitaju,

/ ovaj ajet komentarise jedan od najbolji komentatora kurana Ibn abbas, on je bio Muhammedov prijatelj

on kaze da je zemlja i brda sve zajedno stvoreno u 4 vremenska razdoblja


12. pa ih u dva vremenska razdoblja, kao sedam nebesa, stvorio, i odredio šta će se u svakom nebu nalaziti. A nebo najbliže sjajnim zvijezdama smo ukrasili i nada njim Mi bdijemo. To je odredba Silnoga i Sveznajućega.

/ i ovdje nebesa u 2 vremenska razdoblja

plusamo to sve

zemlja i brda sve zajedno stvoreno u 4 vremenska razdoblja + nebesa u 2 vremenska razdoblja

dobijemo 6 vremenskih razdoblja





Zlo sto napada covjeka je gledano da je od Allaha (Sura 4:7, od nas samih (Sura 4:79) i od Sotone (Surah 38:41) !!

/ 4: 7. Muškarcima pripada dio onoga što ostave roditelji i rođaci, a i ženama dio onoga što ostave roditelji i rođaci, bilo toga malo ili mnogo, određeni dio.

evo dokaza da je prepisala bez da je gledala , vidis li ti covjece sta vdje pisa hahahahahah


mama jeli ti trudnoca udarila u glavu

4:79. Sreća koja ti se dogodi od Allaha je, a nesreću koja te zadesi sam si zaslužio. Mi smo te, kao poslanika, svim ljudima poslali, a Allah je dovoljan svjedok.

38:41. I sjeti se roba Našeg Ejjuba kada je Gospodaru svome zavapio: "Šejtan me na zlo navraća i misli lažne mi uliva!"

gdje ovdje kontradilcija , kad uradis zlo pogodi te nesreca, a sejtan navraca na zlo, ovdje nikakve kontradikcije nema





U Suri 22:47, Allahov dan je jednak 1.000 ljudskih godina a u suri 70:4, jedan dan je opisan sa 50.000 ljudskih godina.


/ nije istina,

22:47. Oni od tebe traže da ih kazna što prije stigne, a Allah će ispuniti prijetnju Svoju; samo jedan dan u Gospodara tvoga traje koliko hiljadu godina, po vašem računanju

u allah je jedan dan 1000 godina , ok idemo dalje

4. k Njemu se penju meleki i Džibril u danu koji pedeset hiljada godina traje,

/ odje se radi o sasvim drugom danu , dali stoji u ovom ajetu da je allahov dan 50 000 godina, ne stoji , radi se o sasvim razlicita dva dana, idemo dalje








Kazna za preljub je bicevanje 100 puta za oba spola u Suri 24:2, dok je kontradikcija u Suri 4:15-6, tj. dozivotna robija zene a nikakva kazna za muskarca!!!
Sto je sada tocno????

/ nije to nikakva kontradikcija, nego derogiranje ajeta ajetom,

Suri 4:15-6 je objavljena u Mekki, u pocetku islama, kad muslimani nisu imali svoje drzave , bili zlosatvljani itd

poslije kad se osnovala islamska drzava u medini, dosla je nova sura od allah gdje dolazi novi zakon a to je bicevanje 100 puta za oba spola

sad sam bas gledao kommentar ovih ajeta sto ima u ibn kesirovom tefsiru,



Sotona je onaj koji zavodi i vodi ljude u Suri 4:119-120, a Allah to cini u Suri 16.93.

/ 4:119. i navodiću ih, sigurno, na stranputice, i primamljivaću ih, sigurno, lažnim nadama, i, sigurno, ću im zapovjediti pa će stoci uši rezati, i, sigurno, ću im narediti pa će stvorenja Allahova mijenjati!" A onaj ko za zaštitnika šejtana prihvati, a ne Allaha, doista će propasti!

/ sejtan zavodi ,ok

93. Da Allah hoće, učinio bi vas sljedbenicima jedne vjere, ali, On u zabludi ostavlja onoga koga hoće, a na pravi put ukazuje onome kome On hoće; i vi ćete doista odgovarati za ono što ste radili.

/ gdje ovdje stoji da allah zavodi, nego je kod allaha moc da nekog uputi u vjeru a nekog da ostavi da luta u neznanju i nevjerovanju



Sura 2:256 tvrdi nesto drugo nego Sura 8:38-39, koja naredjuje muslimanima da se bore dok sve ostale vjere osim islama nisu unistene. Slicno, Sura 45:14 govori Muslimanima da oproste nevjernicima dok Sura 9:29 naredjuje da se protiv njih bore.

/ 2:256. U vjeri nema prisiljavanja - Pravi put se jasno razlikuje od zablude! Onaj ko ne vjeruje u šejtana, a vjeruje u Allaha - drži se za najčvršću vezu, koja se neće prekinuti. - A Allah sve čuje i zna.

/ mi muslimani nesmije nekoga nagoniti u vjeru islam, ako hoces prihvati ako neces nemoras


8:38. Reci onima koji ne vjeruju: ako se okane, biće im oprošteno ono što je prije bilo; a ako se ne okane - pa, zna se šta je s drevnim narodima bilo.

8:38 39. I borite se protiv njih dok mnogoboštvo ne iščezne i dok samo Allahova vjera ne ostane. Ako se oni okane - pa, Allah dobro vidi šta oni rade;

/ ovo je druga prica, ovdje se spominje unistenje mnogobostva , a zna se protiv koga su se muslimani borili u pocetku islam, protiv arapa mnogobozaca , vjerovali su u vise bogova kao sto hindusi rade

u ajetu se spominje da se unisti monogobostvo , sto je suprotno onom gore ajetu da se nesmije nagoniti u islam

I molim vas nemoj te da se brukate pogledajte malo bolje to ba
Harun is offline  
Odgovori s citatom