Pogledaj jedan post
Old 13.09.2005., 12:54   #12
Quote:
Hrvach kaže:
ali nije mi jasna jedna stvar kod TM

moja frendica već dugo godina prakticira TM. Čak sam i ja na njezin nagovor krenula na uvodni tečaj ali mi se malo preveć učinilo 2600 kn dati za tako nešto (da bi čula mantru i tehniku kako ju primjenjivati)
još jedna stvar koja meni nije jasna a to je ona sama (frendica) koja čini mi se malo preveć brije po tome
a učinak TM kao da se kod nje niti ne vidi
Živčano, nervozno stvorenje koje se spremno iskaliti na prvom koji naiđe, vrlo drsko često reagira pa onda meni tu ništa nije jasno koliko to njoj onda pomaže. Ona stalno priča o svakodnevnom stresu zbog kojeg bi to ljudi trebali primjenjivati a ona sama kakav stres ima u životu - ima preko 30 godina, niti dana radnog staža sa tendencijom da tako ostane jer je njena egzistencija na maminoj kičmi, brije samo o sebi i TM, vegetarijanstvu i pazi sad
zbog jedne više razine TM je odbila posao koji joj je bio ziher i koji je bio dobra lova.
Meni više ništa nije jasno.
I nekolicina ljudi oko nje koji su u tome su isto tako dali otkaz u firmi jer ih jej ovo kao prosvjetlilo i našli su se ful u tome, spoznali sebe i blablabla....
Ali ljudi moji pa tko bi mi plaćao stan, režije, od čega bi živjela?

Neki ljudi stvarno krivo zabriju. Nije samo slucaj kod TM-a. To ti je cudno mozda zato sto je ipak TM nesto novije kod nas od recimo vjezbe svakodnevnog trcanja od par kilometara po nasipu. Neko zabrije na to pa zanemari druge obaveze. Sve sto je pretjerano je stetno. Zdravo je jesti kiselo zelje, ali ako ces ga pojesti svaki dan kilu, tijelo ce negativno reagirati. Stvar je u umjerenosti, odnosno ravnotezi.

Susretao sam i ja ljude koji su pretjerano i pogresno zabrijali na TM. Ti su ljudi nis-koristi. Po meni su ljudi tipa tvoja prijateljica, bez uvrede, glupi i/ili lijeni.

Znam i jednog lika koji je isao (ne znam dal je zavrsio) Maharishijevo Vedsko sveuciliste u Nizozemskoj ili Njemackoj, ne sjecam se, a to je druga stvar.

Sigurno je da neces zaradjivati meditacijom (osim ako neces biti ucitelj, mada, otompotom) i meditacija te na to ne tjera. Meditacija ti samo olaksava pristup i rjesavanje zivotnih problema, a ne uklanjanje istih, cesto po metodi bjezanja. Bez problema zivot nije moguc. Neko je svojedobno rekao da covjek koji nema problema, stvara ih sam.

Kaj se tice cijene tecaja... A cuj od neceg moraju i oni zivjeti. Stvar je u tome kaj su oni dio s medjunarodne organizacije i cijenu ne digtira samo Savez TM-a Hrvatske. Kad sam ja krenuo bilo je oko 400 Kn, zato kaj je tako bilo odredjeno od glavnog Svjetskog centra, tak su mi bar rekli.

Moram ti reci kako ja gledam na tu cijenu. Ljudi nikada nisu zadovoljni. Kad je kostalo 400 Kn, onda su komentari bili tipa - kako je to tako super stvar, a tak malo kosta? Ljudi su TM-u pristupali vrlo neozbiljno, odnosno, ne bi meditirali jer im se nije dalo. Kad odvojis 2 i pol soma kuna, onda ipak drugacije pristupas i siguran si da zelis promijeniti dosadasnji stil zivota s kojim si ocito nezadovoljan. Stvar je vrlo logicna i jednostavna.

A sad mi se ne da vise pisat.... Pokrenuo sam ovu temu s drugim motivom.

Cheers!
__________________
"You have to be happy with what you have to be happy with", KC
Ilium is offline  
Odgovori s citatom