Tema: Diane
Pogledaj jedan post
Old 14.10.2010., 16:47   #939
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Sitnocistični jajnici su zapravo PCOS, tj. sindrom PCO-a manje izražen.
Tebi je očito manje, zapravo vrlo blago i ne remeti ti ciklus, niti nema nekih disbalansa u hormonima.
Ne znam jesi li doista sve moguće hormone provjerila jer očito neka napravilnost ili njihov odnos remeti normalniju funkciju jajnika pa imaš cistice, tj. folikule (i akne).
Ako imaš redovito ovulaciju (ne znam jeli pratiš) onda možda i nema neke potrebe za Dianama.
Sve je na tebi. Pilule tu samo prikrivaju/smiruju stanje, tj. dobro je dok ih piješ - poslije uglavnom opet na staro jer opet dolazi do tvog prirodnog ciklusa, ovulacije i ostalog.
No, ako ti akne doista jako smetaju i probala si neke druge terapije za njih, onda počni sa Dianama, svakako će ten biti ljepši, a jajnici će biti na stand by-u.
Pa dala mi je da provjerim testosteron, prolaktin, LH, FSH i estradiol. Ne znam da li je to dovoljno. Mislila sam da bi to ona trebala znati. A sto se mene tice, ja bi da su mi sve moguce provjerili, pa da budem sigurna. Jos cu malo razmislit sto se diana tice. Ne znam da li se isplati to uzimat ako ce se kasnije opet sve vratit . Ali dobro, bar bi kratkotrajno bila sretna.
lana.ri is offline  
Odgovori s citatom