Pogledaj jedan post
Old 04.09.2007., 23:50   #10
kakav happy end?

evo par filmova koji su ili bez happy enda ili su (da, i to je moguće) snimljeni prije 1990. ili oboje u kombinaciji. a za horrorljupce, studio Hammer ne bi smio biti nepoznanica. moja skraćena lista ide otprilike ovako:

Kind Hearts and Coronets (vrlo, vrlo crna komedija)

If... (snažna, snažna drama)

The Lavender Hill Mob (ako ste mislili da ste vidjeli najorginalniju pljačku stoljeća...niste, niste! tipična Ealing komedija)

Withnail and I (već sam pričala o ovome...)

Alfie (my name is Michale Payne! tko je uopće Jude Law?)

The Italian Job (the self preservation society)

The Madness of King George (sad sam prekršila obećanje da neću mlađe od 1990. ali ovo je obrok samo za najsebičnije filmske gurmane)

The Life and Death of Colonel Blimp (ima na forumu negdje thread "najbolji film svih vremena"... moj kandidat!)

I'm All Right Jack (skupina najjačih britanskih komičara na jednom mjestu oko jedne vrlo britanske teme s dvojicom vrlo britanskih redatelja)

This Sporting Life (moja najdraža kitchen-sink drama tzv. soc-realizma. depresivno-depresivnije)

The Ipcress File (mislili ste da je James Bond zakon? Harry Palmer je brži, bolji i jači. on je James Bond radničke klase! vrhunski špijunski triler iz Harry Palmer trilogije)

Sunday, Bloody Sunday (menage a trois na britanski način)

A Hard Day's Night (beatlemanija u punom zamahu)

Darling (šmajserkurs o tome što su značile swinging sixties. čitaj tagline: A powerful and bold motion picture...made by adults...with adults...for adults! )

Oh, Mr. Porter (vjerojatno jedna od najboljih komedija svih vremena)

...
it SHOULD be continued...
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom