Pogledaj jedan post
Old 12.12.2016., 21:31   #45
Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post
Ovo je stvarno strasno! Ne znam kako se kao roditelj postaviti u takvoj situaciji.
Nosorog ti je odgovorila.
Nastojim ne srozati autoritet učitelja, ali joj govorim da mi je drago što je bistra i što je tako dobro shvatila da sve može prepričati svojim riječima.

Za učiteljicu mislim da je bivša štreberica.


Quote:
frupy kaže: Pogledaj post

dakle, situacija je svakako siva: umjesto opcija a i b, imamo opciju c: one stvari koje u nasem skolskom sustavu ne valjaju produkt su iskljucivo pritiska roditelja, pardon javnosti, zbog kojih manjkavo ili nikakvo znanje nije uputno "nagraditi" jedinicom nego se djeci mooora izlaziti u susret da ne budu crne ovce, etiketirani, smanjiti ocekivanja, to su nove generacije blablabla truc truc kenj kenj....
ono sto je danas petica, nekad je bila jedva trojka.
To je ono sto treba hitno promijeniti.
I što si ti napravila po pitanju toga, tj. što ti točno radiš da to poboljšaš?

Kao roditelj, do sada nisam vršila pritisak na nikoga, niti očekivala od svog djeteta da ima odlične ocjene. Uglavnom ih ima, visoko je iznad prosječno inteligentno dijete i stvarno s lakoćom uči i pamti.

Ono što me nekad boli je osjećaj da ljudi poput tebe uzimaju svoj posao zdravo za gotovo i umjesto da pomognu djeci usvojiti gradivo, zaglupljuju ih.
Ako je moje dijete u stanju razgovarati samnom o gradivu i ići u jako zanimljive detalje, smatram da je to odlično i smatram da nije fer takvom djetetu napomenuti da to nije dovoljno dobro jer ne izgovara rečenice točno kako pišu u bilježnici.

U sklopu posla koji radim, mentoriram nekolicini ljudi. Ti ljudi uče i rješavaju testove, a njihovi rezultati su mi pokazatelj onoga u čemu sam JA pogriješila kada sam na tome radila s njima i na čemu moramo dodatno raditi.
Izlazim tim ljudima ususret i rado im pomažem, plaćena sam za to.

I ne mogu se složiti da je nekadašnja trojka današnja petica, nikako. Već sam gore napisala da sam prije dvadesetak i više godina bez problema pobirala petice temeljem onoga što sam zapamtila na satu, bez da sam bubala napamet rečenice napisane u bilježnici. Moje dijete danas nema tu privilegiju (doduše, ne na svim predmetima).
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom