Pogledaj jedan post
Old 23.03.2008., 13:02   #20
Imam Gamo 5.5 ovaj model: http://www.monster-rbs.hr/index.php?...emart&Itemid=1

Istina da košta, ali i vrijedi. Ima i skupljih puški , a ima i jeftinijih od ove, ovisi šta ti treba i koliko želiš dati za nju. Promjenio sam do sad puno zračnica i ova je definitivno najbolja. Najkvalitetnija izrada, najjaća, najpreciznija. Imao sam i Slaviu 631, ali nisam bio zadovoljan preciznošću, previše raspucava, o kineskim sranjima ne valja ni trošit rijeći( mislim o onima tipa 500-800 kn). Na svakoj sam imao optiku i razlika sa njom i bez nje je nebo i zemlja, dakle nju obavezno kupiti, nisu ni pretjerano skupe. Također obrati pozornost i na metke, nije isto upucati pušku na tupe metke pa onda pucati špic metke. Iz iskustva su mi bolji tupi metki i to ovi veći, 5.5 cal. jer su precizniji, vjerovatno zbog toga što su teži. Prije Gama Hunter 5.5 imao sam Hunter 4.5 koji ima vrlo veliku izlaznu brzinu zrna (380 m/s ) ali nije bila toliko precizna. Kod kalibra 5.5 je izlazna brzina zrna nešto manja ali je energija udara jednaka ako ne i veća od 4.5. Odličnim su se mi pokazali i original Gamo metci, osobito Gamo Rocket i Gamo Expander.

Eto, sve napisano je iz mog iskustva ( i u 20 god. ispaljenih tisuće metaka iz raznih pušaka)
Vurky is offline  
Odgovori s citatom