Pogledaj jedan post
Old 06.01.2010., 00:46   #20
Sve ovo što sam napisao samo je rezultat ogorčenosti na sve ono što sam čuo na prezentaciji te knjige....bez obzira na moju subjektivnosti prema tim događajima svatko bi napisao drukačiju sliku tih događanja, ali autor se povodio politikom koju provodi a nije bio nekakav bitan faktor u periodu kojega opisuje u knjizi ...gen. Stipetić koji je bio glavni zapovjednik cijele Bosanske Posavine a samim time direktno odgovoran ondašnjem predsjedniku Tuđmanu prilikom podnošenja izvješča uzroka pada posavine svu krivicu je svalio na zap. 108. brigade (konkretno puk Sorić), 106. osječke i dijela 3.GBR braneći tezu da su iste napustile položaje uslijed neposluha,kao što znam da to nije istina danas tako nije bila niti onda ali ovaj spomenuti tek sada kada je Mesićev general ima obraza na prezentaciji knjige uputiti ispriku optuženima koje su sve ovo vrijeme bile tako sramotno obilježene pravdajući se da tadašnja politika nije htjela obraniti koridor...toliko o generalu i njegovoj časti koji mišljenja mjenja po potrebi.

HV vojnik nije niti prešao preko Save u BIH a već su po Hrvatskoj teritoriji padale minobacačke granate iz susjednih posavskih sela, sa Motajice su nas tukle haubice a na sam grad i njegovo uže središte ispaljeno je desetak luna( dalekometnih raketa)....od toga djelovanja kao i djelovanja JNA avijacije poginulo je 26 djece u dobi do 14. god. u jednom danu 5 odjednom
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP
kobrin sin is offline  
Odgovori s citatom