Pogledaj jedan post
Old 28.03.2017., 20:08   #68
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Hm, to možda tako jest ako je dokazivo, a do toga ja direktor taj koji upravlja. Tko može a priori reći da li i u kojoj mjeri (osim postavljanja uprave) vlasnik utječe na vođenje poduzeća?
To se i ja sada pitam.

Trenutno mi je jedna opcija da otvorim obrt (i to paušalni) za posredovnae u trgovii - no, gdje je to zastalo, nemrem u cijelom svom gradu već mjesec dna nac knjigovodju koji ima iskustva s tim i tak dalje... pa se mucim s nekima koji ne znaju,i paralelno trazim informacije po forumu i savjetnike iz Zagreba i drugdje koj pak to znaju iz prakse i sve finese, al niko nema vremena...

Bas zato (ne bas zato nego u biti da bi maje vremena gubio na regulativu itd - ako je porezno pterecenje i doprinosi isti, meni paše, ali ne znm kolki su porezi i doprinosi i opcije kad nisam doso jos do pouzdanih informacija) razmisljam i o drugoj opciji a to je da otvorim firmu u Hong Kongu. Ne znam da vma pravo kazem zasto bas Hong Kongu, no to je zgodno jer su mii dobavljaci jednim dobrim dijelom hongkonške i firme iz Shenzhena, a i imamneku vezu iz grad akoja mi moze to pomoc tamo otvorit i zna neke sheme oko toga, koji vec ima tam firmu vise godina, i koji bi to normalno naplatio - no onak totalno nije sklon objasnjavat unaprijed sve detalje , što mi naravno baš i ne paše al jebat ga. I on sve veli ne moras nikakav poreez u Hrvatskoj placat i tako to, da su njemu ec vbilei porezna i carina mu isuist mogli nać ( ), i to on tak radi jbg al on je i u drugacijoj zivotnoj situaciji od mene, ima jos neke poslove u Hrvatskoj itd a ja sam nezaposlen. Da i ne placam nikakve poreze tu opet i da to tak šljaka, ne mrem nist kupit malo vece bez porezne da me pita odakle mi.

Ja sma spreman platit da me netko posavjetuje o tome ssvemu al tesko je i do takvog doc.

------------------------------------
Uglavnom, sad mi s postavlkja pitanje (to što je postavio putnik), moze li to realno tako, da imam firmu u HK, da si nekakisplacujem dobit u Hrvatsku, i da tvrdim da nisam ja glavni upravitelj i td nego "samo" vlasnik
Ko takve stvari kontrolira i kako

Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Ja zaista nemam pojma kako bi te hrvatska PU klasificirala, ili bi ti se dohodak oporezivao i doprinosirao kao autorsi rad, djelo, nesamostalan odnos... kako god, stope su vise i mislim da ih ne mozes izbjeci jer realno zivis i radis u RH. Zato se obicno ide na neki minimalac. A ostatak kroz dobit. Financijski to ima smisla samo ako ce uopce biti znacajnije dobiti za isplatiti, ali ti ionako kazes da ti je znacajna motivacija i to da izbjegnes doacu regulativu za to sto radis.
Da, to mi zbilja i jest primarna motivacija i trenutno mi nije nikakva motivacija bilo kakvo izbjegavanje poreza.
Medjutim ne bi mi odgovaralo da moram mnogo vece poreze placati nego ovdje.
Nego, ja sammislio da se to ože urediti da ja nisma zaposlen u toj firmi (dakle neprimam nikakav dohodak), nego da si samo isplacujem dobit...

PS: E da spominjo je ovaj i da imam skarticuod svoje firme i da mogu s njom sve i ovdje plaćat... al normalno nemrem neke vece stvari s njom kupovat ne. E sad, s obzirom na ovo novo automatsko izvještavanje,. ako je firma vezana tamo z amoj OIB, bog bi ga znao, onda ce to nasa porezna opet vidjet...
goranbo is offline  
Odgovori s citatom