Pogledaj jedan post
Old 19.03.2011., 19:07   #854
Quote:
space_xd kaže: Pogledaj post
znaci grubost samo ovisno kako ga TI dozivljavas, a iz pisanja vidim i kako (boldano):
Kako?

Quote:
jedno je dijete drugo je pas,djete nema zivotinjske nagone i ne razmislja kao pas,ne ponasas se prema djetetu kao prema psu ali jedno je zajednicko kod promijene pravilnog odgoja koje sam samo uzela za primjer -dosljednost sto znaci odlucnost,jaki stav i ustrajnost,ako ces ti odmah prvim korakom popustiti sve pada u vodu kod bilo koga,
Princip je isti, sve su ostalo nijanse reko bi Balašević I opet, kao što rekoh - ustrajnost i dosljednost ne znači grubost. Kad smo već kod pasa i djece, pse je daleko lakše odgojiti od djece, naime - djeca imaju daleko veću sposobnost rezoniranja i razmišljanja od pasa. Mentalni sklop odraslog psa na razini je trogodišnjeg djeteta. Nadam se da ne bi trogodišnje dijete nalupala po guzici zato jer eto - ne sluša. Ti možda i bi Ja vjerujem da ja ne bi - batine, šamari i lupanje po dupetu jednostavno nisu moj stil.

Quote:
Ne zagovaram sutanje psa ali ako to radi profesionalaca jer mora poduzeti takve mjere onda mi je opravdano.
A-ha, ne zagovaraš, ali ako to radi samoprozvani profić onda je to OK. CM je samoprozvani profić jer nema nikakve formalne naobrazbe što se pasa i ponašanja pasa tiče, što se uostalom vidi i iz mnogih njegovih izjava. To što je razvikan po TV-u ne čini ga profićem


Quote:
Pitam se kako bi se ti snasla na njegovom mjestu kad bi shvatila da nisu svi psi pozitivno nastrojeni i da nisu stenci te da neke metode jednostavno ne pale,covjek zeli ostati ziv i jako dobro zna kako to izgleda u psecem coporu,gledaj malo dokumentarce o vukovima.
1. Psi nisu vukovi. Dokumentaraca ima svakakvih, pa tako i onih koji baš ne drže vodu. No gledam i čitam, ne brini.
2. Rad s psima s problemima u ponašanju je moja strast ako već želiš znati
3. Nisam nikada vidjela da je s nekim agresivnim psom najprije pokušao na lijep način, tu nema trte-mrte, odmah davilica, okretanje na leđa, bodlje ili elektrošokovi. Nisam nikad vidjela da je nagradio psa hranom ili probao najprije "izvući" neko željeno ponašanje pozitivnom metodom
4. Kako se snalazim - sigurno ne njegovim metodama i vid' vraga - funkcioniše!

Quote:
@Pimpinella: To je jednostavno tako, mi smo takvi ljudi..da kad nam se netko jednom zamjeri teško mu opraštamo, figurativno rečeno, i teško vidimo u onome što on jest i one dobre strane...zlobni smo, sarkastični i cinični.
Nije istina, jer sam i sama rekla da ima dobrih strana i da se poboljšao što se nekih stvari tiče.

Quote:
@ Slucajnigost: meni je od svega, ipak, najjače to što su se neki njegovi najglasniji kritičari odjednom našli na njegovoj strani. onda kad ih je uključio u svoje emisije, knjige itd. svaka njihova kritika nakon toga je, jednostavno, besmislena.
Nisu se našli "na njegovoj strani". Odlučili su surađivati nebi li na neke stvari utjecali, što je u svakom slučaju pozitivno i s njegove i s njihove strane - s njegove jer ih je želio uključiti, a možda nešto dao bog i nauči

Zadnje uređivanje Smartie : 19.03.2011. at 19:16.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom