Tema: Pužarstvo
Pogledaj jedan post
Old 20.09.2005., 18:34   #17
nažalost u cijeni nije zemljište,to je samo ono što se tiče pužarstva ako se koristi oprema i tehnologija za tkzv.otvoreni biološki ciklus iz kojeg uzgoja su puževi najkvalitetniji.Ipak cijelokupna investicija može se umanjiti i izborom zadruge u kojoj ćeš biti kooperant,kod nas posluju dvije Helicikultura iz Matulja kraj Rijeke(ja radim sa njima i za sada su ok,premda su investicije nešto veće nego kod Delicije mislim iz Darde,http://www.deliciae.hr/)

Puževe za izvoz sve je manje poželjno skupljati u prirodi jer su sve veće poteškoće za izvoz (premda je to najoptimalniji način osnivanja mat.stada obzirom da su dobro aklimatizirani.)

Knjigu koju ti mogu preporučiti za puno više detalja izdaje Plima,link je već naveden u forumu "Mini farme Puževa",izvrsna je....

Zašto je to sve tako skupo ?
Pa za primjer uzmi samo da ti je cijela farma od 2500-3000m2 ograđena ukopanim limom+žičanom ogradom+stupovi i sitan materijal to je oko 300m ograde i to je već prilično preko 20 000 kn,(izvedbu_kopanje kanala i postavljanje ni ne računam).....a to je samo početak....
Nemoj me krivo shvatiti,ne želim te demoralizirati,dapače dobro je znati što možeš očekivati,....međusobno si ionako ne možemo biti konkurencija obzirom da je potencijalna proizvodnja mala a potražnja je velika..

možda najbitnije od svega NEMA DOBITI barem 2 a možda i 3 godine a to bome nije lako izdržati(znam po sebi ((
Highlander is offline  
Odgovori s citatom