Pogledaj jedan post
Old 18.09.2016., 16:03   #54
Quote:
RealBear kaže: Pogledaj post
Nema ništa osobno u zakonitostima tržišta i odnosa punude i potražnje.

Ti si vidim teoreticar-idealist. Zakonitosti trzista i ponuda i potraznja su teorijske kategorije koje POMAZU opisati ali ne opisuju stvarnost. Nekako mi se cini, uz duzno postovanje, da si stvari koje si negdje cuo ili procitao uzeo zdravo za gotovo pa na takvim nepotpunim i povrsnim znanjima izgradjujes misljenje za koje mislis da je znanstveno (clanci) utemeljeno.

Ali nije. I siguran sam da negdje duboko u sebi i ti znas da nije.

Ne mozes predvidjati pozitivni gospodarski rast drzave ogrezle u korupciji i kriminalu do te mjere da ne mozes niti posao odgajatelja u vrticu dobiti ako nisi platio kakvu debelu ravnateljicu-kravetinu iz Gruda.

Ne mozes u umirucoj, staroj, padajucoj i doslovno (globalno gledajuci) polupismenoj populaciji vidjeti bazu buduceg razvoja tehnoglogije, znanosti i boljitka.

Hrvatska kao drzava je prosla kriticnu tocku - mislim da je rijec o brodu koji tone. Sporo, ali tone. Povijest je pokazala da na Balkanu brodovi koji tonu nikada ne potonu bez krvoprolica. Tako da...svatko neka sebi bira vrijedi li ostaviti zivot svoj ili zivote svoje djece za ideju koja nema nikakvu buducnost.

To sve ne znaci da u citavoj prici nece biti onih koji ce biti bogati i imati uspjesne biznise itd. Ili onih koji ce imati deset tisuca kuna placu i zivjeti relativno pristojno. Bit ce ih. No, to je kao Titanic. Jednako su se utopili putnici prve kao i n-te klase. Osim onih koji su se uspjeli evakuirati na vrijeme.

Gledajte ljudi. Ja sam u polovici cetrdesetih. Od kad znam za sebe slusam kako optimisti govore kako ce biti bolje. Ali nije bolje. Niti ce ikada biti. To su bajke.


A vi kako hocete.
kradljivac is offline