Pogledaj jedan post
Old 22.05.2017., 11:33   #9
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Psihotestovi ne bi ništa rješili jer nisu psi oružje da ga položiš u ladicu i vadiš kad dođe lopov. Imati staforda/pita zbog toga da ti se kvartovska škvadra divi je idiotizam koji će ti se naplatiti.

Jedino rješenje je svijest vlasnika da imaju ljubimca koji može reagirati kako se ne želi u skladu sa naravi koji su ljudi uzgojem usadili u pse.
Kad pas tako reagira već je kasno...preventiva je rješenje a ne dozvola za nošenje pita.

Znači ne samo ljubav već dosljedna i čvrsta ruka...kao i u svakoj drugoj pedagogiji.
ne slažem se da psihotestovi ne bi ništa riješili.kako svijest vlasnika može biti rješenje kad ima ljudi koji imaju pita zbog toga da im se škvadra divi? preventiva je rješenje,psihotestovi bi bili preventiva. i glupo mi je to što mnogi vlasnici pasa gledaju na pse kao na svoju "djecu". mislim ono-neki ljudi se boje psa i normalan vlasnik treba uvažavat i nečiji strah od psa.pa i staviti mu brnjicu kad se šeta u blizini ljudi. a razmaženi vlasnici valjda misle da je stavljanje brnjice nekakvo poniženje. mislim da su čak i pitovi uglavnom dobri psi i rijetko kad će pas nekoga napasti. i tu je onda kriv vlasnik jer nije zaštitio druge ljude od svog psa. nema smisla eutanazirati sve te opasne pse jer su neke jedinke tih pasmina napale ljude.onda se eutanazira ta jedinka koja je napala i to je to. tako bi isto neki genijalac mogao doći na ideju da treba eutanazirati sve lavove-jer eto postojanje lavova i drugih zvijeri nije etično i moralno. a i za roditeljstvo bi trebalo uvesti psihotestove jer su neki ljudi toliki idioti da ne zloupotrebljavaju samo svoje pse nego zloupotrebljavaju(maltretiraju)i svoju djecu. možda bi čak trebalo uvesti psihotestove da se vidi tko je podoban da uopće bude u vezi sa osobom suprotnog spola a tko nije(sjetimo se onog ludog davida koji je ubio kristinu). btw-ne postoje samo opasni psi-postoje i (potencijalno) opasni ljudi-pa hoćemo li onda i ljude eutanazirati? po čemu je čovjek zbilja vrijedniji od psa? neki psi opasnih pasmina su bolji prijatelji nego neki ljudi.a
benedeiktus is offline  
Odgovori s citatom