Pogledaj jedan post
Old 25.11.2017., 16:15   #9107
Quote:
MrsManiac kaže: Pogledaj post
Uletavam ko padobranac na temu, ali ne znam gdje bi postavila pitanje. Kako povećati kilažu na benchu? Do sada sam radila 3 serije po 12 ponavljanja sa 25 kila i na toj kilaži sam se zadržala jedno pola godine, Ali pošto sam htjela povećati kilažu sada zadnja dva mjeseca radim sa 27,5 kila, ali manji broj ponavljanja 3x10, s tim da zadnje ponavljanje jedva izvučem. Jednostavno uopće nemam dojam da napredujem po tom pitanju. U skoro svim drugim vježbama progresivno dižem kilažu, ali bench zaostaje.

Jesam li jednostavno došla do svog maksimuma? Inače sam sitnije konstitucije i nemam baš toliko puno kila (53) pa možda u tom grmu leži zec?
Bodybuilding trening se principijalno razlikuje od powerliftinga. Prvi traži više ponavljanja i rast mišića a drugi manje ponavljanja i oslonac na momentum eksplozivne snage. Kada osjećaš da si došla do platoa možeš se poslužiti powerlifting trikom. Uzmi puno veću težinu nego što inače dižeš i eksplozivno ju diži u svega 3-5 ponavljanja.
Tu obavezno imaj partnera koji će ti asistirati.
Poanta je da probiješ zid linerane prilagodbe mišića i privremeno ih prisiliš na overloading. Meni je to bilo nejverovatno otkriće u treningu ramena. Neko vrijeme sam jednsotavno stao sa razvojom ramena. Onda sam krenuo sa overloadingom da bi razultat bio bolji nego ikada do sad (5god. treninga).

Dakle, diži iz prsa puno veću težinu u svega par ponavljanja a zatim diži normalno.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom