Pogledaj jedan post
Old 09.01.2007., 15:39   #26
Quote:
dea08 kaže:
Ok, hvala. Znaci nije se nista mijenjalo. Ako se kuzis u sve to, mozda da mi jos samo kazes, ako ja npr. na neku foru (da ne idem sad u detalje, npr. u slucaju pauze zbog bolesti, pa se prava produzavaju) i nakon 26. redovno studiram, imam li i onda pravo na nju ili je ta 26. g. granica kako god da se gleda? Jer to sam negdje cula, buduci da se smatra da se redovno studira negdje do 25., a mogu ju primat sto ti kazes jos god. ako se ne zaposlim (tj. do 26. g.).
Članak 210.

(1) Dijete koje se redovito školuje roditelji su dužni uzdržavati i nakon punoljetnosti.

(2) Punoljetno dijete koje je završilo školovanje, a ne može se zaposliti roditelji su dužni uzdržavati godinu dana nakon školovanja.

(3) Punoljetno dijete koje zbog bolesti, mentalnog ili tjelesnog oštećenja nije sposobno za rad, roditelji su dužni uzdržavati dok ta nesposobnost traje.

Ne mogu nigdje naći baš taj podatak,ali mislim da je formulirano dvostrukim uvjetom,znači godinu dana nakon završetka faksa,a najdulje do napunjene 26 godine života. Opet ponavljam provjeri jos sa nekim .
Morski. is offline  
Odgovori s citatom